Cesta za vínem do Moldávie nebo cesta vína z Moldávie za námi?

Moldávie disponuje od nepaměti skvělými přírodními zdroji. Díky tomu, že průmysl nebyl silnou stránkou této země, dařilo se úrodě. A to úrodě moldavských vín. Toho pragmaticky umí využít velkoobchod vína, Gosmit.

Balení vína

Zvolte si druh vína, který vás láká. Máte několik možností. Gosmit nabízí víno lahvové, cisternové anebo v bag in boxech. Bag in box vám zabalí víno do potravinářské fólie, která má tu vlastnost, že nepropustí vzduch. Zajistí tak čerstvost vína. To je pak vloženo ještě do krabice a tím pádem je chráněno. Můžete si nechat zaslat vzorek a pak se rozhodnout. Víno z Moldávie je pro vás pak takto připraveno.

Co Moldávie nabízí?

Víno Moldávie nabízí odrůdy červených vín i vín bílých. Z těch moldavských červených vín stojí za zmínku určitě likérové víno, Kagor Pastoral, které se hodí především ke zvláštním příležitostem jako přípitek. Jde o druh z řady Cabernet Savignon. Chuť toho vína vás zavede do světa sušených švestek a čokolády. Jak lahodná kombinace! Pozor, obsah alkoholu je 16 %. Z bílých moldavských vín je specialitou Muškát. Z dalších vín zkuste třeba Traminer, Riesling či PinotNoir.

V této oblasti se daří vínům jakostním, stolnímu, s přívlastkem. Dále pak různým koňakům nebo dezertním vínům. Jejich uskladnění jim pak dává výjimečnou chuť. Moldavská vína můžou konkurovat vínům z Itálie nebo Francie. Kvalita a chuť těchto vín dosahuje vysokých příček na žebříčku vín z celého světa. Moldávie patří k jednomu z největších producentů vína, ale především i k exportérům.

Procházka jako na vinici

Jako procházkou po vinici se můžete cítit ve Vinotéce Kralupy nad Vltavou. Najdete zde sezónní druhy, jako je burčák, svařák či Sangria. Kromě sezónních vín můžete ochutnat vína z celého světa, vína česká, a především moldavská vína. Navštivte vinotéku Kralupy.

- Reklama -
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Jen jedna třetina předních evropských e-commerce podniků si je jista tím, že dodržuje všechny regulační normy

Studie provedená mezi předními evropskými e-commerce podniky ukázala, že jednou z významných překážek dosažení jednotného digitálního trhu jsou složité a nesjednocené regulace pro...

Tři královny

Triphala je v podstatě směs tří bylin, které mají skutečně prokazatelné léčebné výsledky. Jedná se o kombinaci tří plodů Amalaki, Bhibitaki a Haritaki.

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili...

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje...

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé,...
- Reklama -

Redakce doporučuje

Stay on op - Ge the daily news in your inbox