spot_img

Dámské lodičky imitující hadí nebo krokodýlí kůži – hit nebo blbost?

Vzory inspirované královstvím zvířat již léta přitahují pozornost a nic nenasvědčuje tomu, aby „divoké printy“ měly rychle zmizet z regálů v obchodech. Právě naopak, krokodýlí kůže je trend, který se vrátil na první stránky katalogů, a odsunul stranou tónovaný minimalismus posledních sezon. Na tom není nic divného.

Exotické, zvířecí motivy zdůrazňují sílu a charakter osoby, která je nosí, avšak v případě takové expresivní stylizace hranice mezi dobrým vkusem a kýčem je extrémně tenká. Jsou dnes dámské lodičky imitující hadí nebo krokodýlí kůži dobrým nápadem? 

Predátoři jsou zase šik

Zvířecí vzory získaly velkou popularitu v 80. a 90. letech, když móda byla zbavená veškerých omezení. Stylizace z této doby těžko nazývat subtilními, protože vzory z hadí nebo krokodýlí kůže zahrnovaly nejen boty nebo doplňky, ale také i celé komplety. Z tohoto důvodu extravagantní styl na přelomu tisíciletí byl nahrazen elegantním minimalismem. Avšak móda, stejně jako kolo, štěstí se točí, a můžeme sledovat návrat k trendům z minulosti. Po letech zdrženlivosti je čas, abychom přidali našemu šatníku „divokost“, a nejlepším způsobem je použití zvířecích motivů. 

Jak nosit boty se zvířecími vzory?

Lodičky je druh bot ideální pro každé oblečení. V závislosti na střihu boty tohoto druhu můžete nosit do práce, na party nebo na romantickou večeři. V případě výběru lodiček imitujících hadí nebo krokodýlí kůži, vybíráme odvážnou a přitahující pozornost stylizaci. Pamatujte však, že stejně jako v případě divokých zvířat, je třeba postupovat umírněně a ovládnout temperament našich bot. Když nemáme tu zdrženlivost, dokonce i nejstylovější look může se považovat za kýč. 

Výběr lodiček se zvířecím vzorem je výjimečně silný akcent v naší stylizaci. Takový prvek musí mít trošku místa „na dýchání“ a neměli bychom přehánět s výběrem stejně charakteristické horní části. Stojí za to přemýšlet o oblečení v tónovaném barevném provedení – takové lodičky jsou ideální pro casualové stylizace ve spojení se světlými svetry a džíny. Takové řešení upozorní na boty bez překračování hranic kýče. Dobrým nápadem je výběr jednoho z prvků oblečení takovým způsobem, aby odpovídal barevnou verzí lodičkám. Toto stvoří skvělý dojem bez přílišného množství akcentů naše stylizace.

Čeho se při zvířecích vzorech vyvarovat?

V jednoduchosti je krása. Pokud nám nezáleží na vyzývavém „total animal look“, je třeba se vyhýbat nadměrnému množství zvířecích motivů. Příliš mnoho silných akcentů tvoří stylizaci, která působí zdrcujícím dojmem, a tomu se určitě musíte vyhnout. Nejlepším způsobem je spojit to nejlepší ze dvou světů – exotickou kůži plazů a přizpůsobený minimalismus. Tímto způsobem získáte oblečení, které přitahuje pozornost nejlepším možným způsobem.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti