spot_img

MMA jako továrna na peníze. Kdy se z kohoutích zápasů stal lukrativní byznys?

Zápasníci ve světoznámé UFC si za několik minut zápasu přijdou na honoráře, které by normálního člověka zabezpečili na několik let a možná i na celý život. MMA se zkrátka těší obrovské oblibě. Nálepku kohoutích zápasů s lidmi se už nejspíše konečně povedlo setřást.

Foto: instagram.com

Connor McGregor. Je snad ještě někdo ve známém vesmíru, kdo nezná tuhle sportovní superstar? Pravděpodobně by mu zatleskal i Alf. McGregor ukázal, že i z chodníku s nálepkou nemakačenka se dá díky bojovému sportu zvaném MMA dostat k pohádkovým penězům.

Irský bojovník Connor McGregor se proslavil zejména díky nejsledovanější a nejkvalitnější MMA organizaci UFC, kde donedávna držel pás šampiona. Ten mu nicméně bude odebrán, protože poslední zápas v oktagonu absolvoval irský bijec už před patnácti měsíci a americká UFC si zkrátka nemůže dovolit čekat, kdy se zas McGregorovi zachce bojovat. Je ostatně možné, že už ho v ostrém zápase neuvidíme. V boxerském matchi proti hvězdnému Floydu Mayweatherovi si totiž za svoje vystoupení vydělal více než 150 milionů dolarů.

Vskutku poměrně slušná hodinová mzda, zápas trval 27 minut. Jedním zápasem se tak McGregor zajistil na několik životů a je dost možné, že už si prostě bude chtít pouze jen užít své vydělané peníze. Pro celé MMA a hlavně samozřejmě pro značku UFC by to bylo velká škoda, ale UFC je tak kvalitní organizací, že i bez McGregora je každý měsíc na co se dívat a těšit.

Bojovníci v UFC jsou zkrátka aktuálně bráni téměř jako hollywoodské filmové hvězdy. Minimálně pohádkové honoráře a příjmy z reklamy a od sponzorů zkrátka proměnily dřívější Popelku bojových sportů ve skutečně výstavní diamant.

MMA se dostává do popředí zájmu sportovních fanoušků i v České republice. Aktuálně nejznámější česká MMA organizace XFN, která má ve svém středu i nejznámějšího MMA bojovníka Karlose Terminátora Vémolu, zaplňuje svými galavečery sportovní haly. Vémola byl dříve dokonce účastníkem v UFC, ale po nepříjemné zranění z organizace vypadl a nyní dělá všechno pro svůj návrat. Kromě toho je i on sám skvělou reklamou na celé MMA. Českých fighterů si zkrátka i v zámoří začínají všímat a aktuálně má Česko dokonce ve světoznámé organizaci  UFC zápasnici Lucii Pudilovou.

Naturalizovaného uzbeckého zápasníka Makhmuda Muradova dokonce do svého týmu přijal i už zmíněný Floyd Mayweather. To je samo o sobě velký úspěch a Muradov je vůbec prvním MMA zápasníkem v Money týmu. Díky tomu by i on mohl nakouknout do lukrativní UFC. V následujících letech by tak Česká republika mohla mít v okruhu Ultimate Fighting Championship hned tři reprezentanty.

Celý MMA svět zkrátka aktuálně stoupá ke hvězdám jako kryptoměna Bitcoin a je pouze na jeho bojovnících a fanoušcích, kde se nakonec zastaví. Jisté ovšem je, že tu máme po letech stagnace opět nový fenomén.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti