spot_img

Pořiďte si kvalitní dřevěná prkna a hranoly, a postavte si vlastní terasu

Na internetu dnes najdeme rady a návody k mnoha činnostem i výrobkům. Jestliže si chcete zhotovit vlastní terasu, po které dlouho toužíte, je to možné. Stačí, abyste si pořídili kvalitní dřevěná prkna a hranoly, příslušenství, které pomůže prodloužit životnost terasy, pročetli si základní rady a zkušenosti, které najdete na gardina.cz, podívali se na návody na stavbu terasy, abyste se inspirovali, a pak už se pustili do díla. Skvělé je i to, když máte k ruce nebo na telefonu někoho, kdo už terasu stavěl, a může vám v případě potřeby poradit, pomoct. Není to ale nezbytné.

Jaká dřevěná prkna na terasu zvolit?

Podlaha na venkovní terasu se vyrábí z mnoha materiálů. Mají výhody a nevýhody, ale pokud hledáte přírodní materiál, dřevo vám bude jistě skvěle vyhovovat. Dřevěná prkna na podlahu mají jednou nespornou výhodu – i když na ně svítí celý den ostré slunce, nebudou vás pálit, a budete po nich moct chodit bosky. Oceníte to ještě víc, pokud máte malé děti. Ty se nechtějí stále obouvat, vyzouvat, také se rády válí po zemi, hrají si s autíčky, panenkami, na zemi „vaří“… Terasu s dřevěnými prkny budete moct využívat po celý den, ne jen tehdy, když nebude podlaha pálit.

Další výhody dřevěných prken

Dřevěná prkna, která koupíte na gardina.cz, mají vroubky, a tak vám nebude terasa v zimě klouzat. Další velkou výhodou je, že dřevo prostě vypadá skvěle. Hodí se k zahradě, ať už ji máte v moderním nebo venkovském stylu.

Výhodou je i to, že můžete vybírat z několika typů dřevin. U nás je populární evropské a exotické dřevo. Evropské více, protože je levnější, a také se s ním snadněji pracuje. To exotické je příliš tvrdé a vyžaduje speciální vrtáky.

Pro přirozenou barvu dřeva jej každý rok napusťte olejem. Před montáží vše natřete impregnací nebo terasovým olejem.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti