spot_img

Proč si zvolit zrovna střechu z plechu?

Dům bez zastřešení nejenže nevypadá příliš k světu, ale hlavně není funkční. Přeci jen nikdo nechcete bydlet na místě, kde na něj prší. Střecha by tak měla plnit jak dekorační, tak i funkční úlohu. Aby bylo obojí možné, je potřeba vybrat si vhodnou krytinu.

V současné době už naštěstí nejsme závislí pouze na tradičních pálených taškách, ale možnosti jsou mnohem širší. Velmi oblíbené jsou kupříkladu střechy z plechu, které se mohou pyšnit celou řadu velmi pozitivních vlastností.

Nízká cena, vysoká odolnost

Ekonomika je na tom dnes špatně. Není tudíž vůbec divu, že se zákazníci poohlížejí hlavně po ceně. A svět střech není výjimkou. I proto jsou plechové krytiny tak populární. Dají se totiž sehnat za poměrně příjemné peníze. Na rozdíl od jiných druhů produktů zde neplatí, že nízká cena rovná se automaticky i mizerná kvalita.

Naopak, střechy a trapézové plechy jsou vysoce houževnaté krytiny, které dokáží sloužit klidně i desítky let bez nutnosti přistoupit k opravě. Jedním z důvodů je mimo jiné i speciální povrchová úprava, jež brání korozi.

Snadná montáž

Střechu by měl montovat profesionál, případně alespoň poučený laik. V opačném případě bude protékat nebo ji strhne první trochu silnější vítr.

Obecně se s plechem pracuje dobře, jelikož je lehký. I proto je možné použít pro montáž větší formáty, a tím pádem pokrýt v krátké době velkou plochu.

Vizuální vlastnosti

Mnoho lidí si představuje plech pouze jako nepříliš vizuálně zajímavou tenkou desku. To je do jisté míry pravda, ovšem střešní krytina může mít mnohem zajímavější podobu. Dá se totiž snadno vyprofilovat takovým způsobem, aby byla nejen maximálně funkční, ale zároveň i hezky vypadala.

Samozřejmě je možné si vybrat i z celé řady barev. I dnes je velká poptávka po červené klasice, ovšem oblíbené jsou také méně nápadně zabarvené střechy.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti