spot_img

5 tipů, jak vnést do interiéru více barev

Většina lidí preferuje v bytě neutrální tóny. A není divu, dodávají každému interiéru nadčasový vzhled a dají se skvěle kombinovat. Na druhou stranu mohou působit stroze a hrozí, že vás časem přestanou bavit. Zkuste je tedy oživit několika barevnými akcenty. Jak na to? 

  1. Vybírejte barvy podle stylu

Pro každý designový směr jsou typické jiné odstíny. Nejlépe si to můžete představit na retro nebo rustikálním stylu, které poznáte na první pohled. V prvním případě převažuje jednoduchá elegance, hravost a připomínka minulosti. Naopak druhý styl se vyznačuje přírodními materiály, teplými odstíny a hřejivými prvky, jako jsou kožešiny, koberce nebo svíčky.

  1. Zaměřte se na kombinaci materiálů

Podobně jsou barvy provázané i s materiály. Například přírodní dřevo nejlépe doplní zemité odstíny a industriální kov zase podpoří stříbrná nebo měděná. Plastovým prvkům sluší hlavně pastely, kdežto kůže vynikne vedle neutrálních tónů zejména v hnědé nebo starorůžové. A takto bychom mohli pokračovat i nadále.

TIP: Zkuste vybrat nejlepší barový stůl a stoličky či jiný nábytek podle těchto pravidel. Uvidíte, jak zajímavých kombinací tím dosáhnete.

  1. Zvolte výrazné doplňky a dekorace

Drobné detaily často rozhodují o celkové atmosféře místnosti i celého bytu. Mnohdy stačí vyměnit polštáře a přehozy na pohovce, jindy zase dekorace, které zdobí obývací stěnu, konferenční a TV stolek. Jde hlavně o vázy, květináče, svíčky nebo rámy obrazů.

  1. Inspiruje se aktuálními trendy

U snadno vyměnitelných doplňků se nemusíte obávat módních barev a vzorů. A co je právě teď in? Napoví vám barva roku podle institutu Pantone a spoustu inspirace najdete i v online magazínech a časopisech o bydlení. Případně sledujte influencery, kteří toto téma řeší stále častěji.

  1. Podpořte dětskou fantazii

Kdyby existovala jen jedna místnost, ve které byste měli dát prostor barvám, byl by to určitě dětský pokoj. Oblíbené odstíny udělají vašim nejmenším radost, zlepší jim náladu a podpoří rozvoj jejich fantazie. U malých dětí nic nezkazíte růžovou a modrou, školáků už se ale před renovací zeptejte, jaké barvy ve svém království chtějí.

Složitější je kombinovat odstíny tak, aby se líbily holčičkám i chlapcům. Nejvděčnější bývá limetkově zelená, která působí příjemným a klidným dojmem a zlepšuje soustředění. Určitě by ale neměla pokoji dominovat. Skvělé spojení tvoří třeba s bílou nebo hnědou.

  1. Nezapomeňte, že méně je někdy více

Záleží na mnoha faktorech, ale raději to s počtem barev nepřehánějte. Více než tři výrazné odstíny by si navzájem příliš konkurovaly. Výjimkou jsou snad jedině interiéry inspirované boho stylem nebo pop artem, které by bez extravagantních kombinací ztratily své kouzlo.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti