spot_img

AliExpress vs. Wish – kterému e-shopu dát přednost a proč?

AliExpress a Wish toho mají mnoho společného, a tak nemusí být snadné se mezi nimi rozhodnout. Jak AliExpress, tak Wish nabízí širokou škálu zboží za nízké ceny, což je také hlavním důvodem, proč zde nakupuje tak velké množství zákazníků. Kterému z těchto e-shopů dát přednost a proč?

Otázku Wish vs. AliExpress řeší především ti, kteří s online tržišti tohoto typu zatím nemají zkušenosti. Není divu, jelikož jde o e-shopy, které toho mají hodně společného. Avšak v něčem se přece jen liší.

Prvním rozdílem, který stojí za zmínku, je možnost nakupovat v češtině. Zatímco Wish je přeložený do češtiny a rovněž umožňuje komunikovat česky se zákaznickou podporou, AliExpress nabízí pouze automatický (a tedy ne zcela přesný) překlad.

Společné mají tyto dva obchody především to, že jsou oba prověřené obrovským množstvím zákazníků, a tak není důvod k obavám z podvodného jednání prodejců. AliExpress i Wish samozřejmě umožňují reklamaci či vrácení zboží, které se příliš neliší od vrácení zboží z Shein a dalších čínských e-shopů.

Zásilky s podacím číslem je případně možné sledovat přes www.cpost.cz sledování zásilek a mít tak o nich neustálý přehled.

Výběr produktů

Wish i AliExpress nabízí širokou škálu produktů. Hlavní rozdíl v tomto případě spočívá v tom, že Wish se zaměřuje primárně na levné zboží, které má obvykle nižší kvalitu.

AliExpress nabízí téměř všechny produkty, na které si lze vzpomenout, a to za různé ceny a v různé kvalitě. Zároveň tu řada výrobců prodává své vlastní, originální zboží, což této platformě rozhodně přidává na atraktivitě.

Ceny produktů

Ceny produktů na Wish jsou bezesporu velmi příznivé. Nicméně při porovnání cen zboží, které je dostupné na Wish i na AliExpress, vychází o něco lépe AliExpress.

Důvodem je to, že obchodníci působící na Wish obvykle dovážejí své výrobky z Číny, zatímco většina prodejců na AliExpress jsou zároveň i výrobci. Roli hraje také to, že si Wish z obchodů účtuje vyšší provizi než AliExpress.

Důvěryhodnost platformy

Wish a AliExpress jsou oblíbené po celém světě a mají miliony věrných zákazníků. Důvěryhodnost platformy je samozřejmě dána především poctivostí obchodníků, kteří na dané platformě působí. Obecně je však možné říci, že jsou oba e-shopy bezpečné a v případě potíží se jejich pracovníci snaží vše vyřešit ke spokojenosti zákazníka.

Doručení

Z hlediska doručování objednávek jsou na tom obě platformy prakticky stejně. V obou případech je třeba počítat s tím, že se doba doručení může prodloužit, a to zejména v období před Vánoci či během slevových akcí typu Black Friday.

Velmi podobné podmínky se týkají také nákladů na dopravu – na obou platformách je v některých případech nutné uhradit poštovné, jindy je doprava zdarma.

AliExpress, nebo Wish?

Mezi výhody e-shopu AliExpress patří rozmanitější nabídka zboží a obecně lepší ceny. Wish zase nabízí možnost nakupovat v českém jazyce a v češtině případně komunikovat i se zákaznickou podporou. To ocení každý, kdo si není jistý svou angličtinou.

Nejdůležitější však je, že jsou obě platformy bezpečné. Zákazníci se nemusí bát podvodu ze strany obchodníků, zvláště pokud nakupují u prověřených prodejců s dostatkem hodnocení. Pokud by přece jen k nějakému problému došlo, bude ho jak AliExpress, tak Wish řešit, aby zákazník nepřišel o své peníze.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti