Český trh plný franšíz. Co je největším lákadlem?

Zajímáte se o dění v podnikatelském světě? Zajímáte se o to, co se děje na českém podnikatelském trhu? Pokud ano, pak pravděpodobně víte, že se zvyšuje počet franšízových konceptů. Franchising byl ještě před pár lety něčím, čeho se lidé obávali, dnes už lidé vědí, že se jedná o jednu obrovskou podnikatelskou příležitost, kterou musí chytit za pačesy. A tak mnozí lidé investují do franšíz a začínají podnikat pod značkou, která už je na trhu nějaký ten pátek. 

V souvislosti s přibývajícími franšízami na českém trhu se nabízí otázka, o jakou konkrétní franšízu je dnes zájem, co je pro lidi největším lákadlem. Podle posledních zjištění lze říct, že na českém trhu převažují hlavně nápady tuzemských podnikatelů, zahraniční franšízy jsou pro Čechy rapidně drahou záležitostí, i když se zahraniční franšízy rovnají rychlému navrácení investice. 

Gastro koncepty jsou nejvíce populární

I když dnes na českém trhu najdeme franšízy s nábytkem, hudební výukou, franšízy s hubnutím nebo franšízu Extéria Market, stejně je největší zájem o gastro koncepty. Lidé totiž mají k jídlu opravdu blízko, ostatně taky si jsou moc dobře vědomi toho, že jídlo tu bylo, je a bude a že o jídlo bude neustále takový zájem, jaký je nyní. 

Pokud bychom měli být konkrétnější, nejoblíbenější jsou hlavně franšízy nabízející pizzu. Abychom však byli ještě konkrétnější, největší zájem roste o Telepizzu nebo o Pizzu Hut, která se rozšiřuje opravdu rychlostí blesku. 

Jídlo a poté péče o zdraví

Samozřejmě jídlo a gastro koncepty nejsou jediné oblíbené na trhu. Kromě jídla se hodně rozvíjí i koncepty týkající se péče o zdraví. Na trhu dnes působí mnoho výživových center nebo fitness-center, které chtějí přivést klienty na správnou cestu zdravého životního stylu. U franšíz, jež se vztahují na péči o zdraví, lze říct, že je návratnost zhruba čtyři roky.

- Reklama -
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Jen jedna třetina předních evropských e-commerce podniků si je jista tím, že dodržuje všechny regulační normy

Studie provedená mezi předními evropskými e-commerce podniky ukázala, že jednou z významných překážek dosažení jednotného digitálního trhu jsou složité a nesjednocené regulace pro...

Tři královny

Triphala je v podstatě směs tří bylin, které mají skutečně prokazatelné léčebné výsledky. Jedná se o kombinaci tří plodů Amalaki, Bhibitaki a Haritaki.

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili...

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje...

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé,...
- Reklama -

Redakce doporučuje

Stay on op - Ge the daily news in your inbox