spot_img

Co musí obsahovat správný životopis

Životopis je prvním dokumentem, se kterým přijde tvůj budoucí zaměstnavatel do kontaktu. Nad otázkou „Jak napsat životopis“ se v životě zamýšlel téměř každý. Jelikož první dojem je velmi důležitý a záleží na tom, aby se tvé úsilí při hledání brigády neskončilo odložením tvého životopisu na kopu „Odmítnuto“ ještě před pozváním na osobní pohovor, dejte si záležet hned na začátku. Většina zaměstnavatelů upřednostňuje strukturovaný životopis – z důvodu jeho přehlednosti. Každý strukturovaný životopis by měl obsahovat následující údaje:

Osobní údaje:
Jméno a příjmení
Adresa
Datum narození
Telefonní kontakt
E-mail 

Vzdělání

Prvním pravidlem při psaní životopisu je, že základní škola se do údajů o vzdělání neuvádí, její ukončení se považuje za samozřejmost, a také za jednu z podmínek pro práci brigádníka.

Při uvádění vzdělání začíná od konce, tedy jako první uvádí škola, kterou studuješ nebo kterou si jako poslední skončil. (VŠ, SŠ).

Uveď časové údaje – odkdy dokdy si studoval, název a sídlo školy, obor a způsob ukončení školy (maturita, státní zkouška).

Do této části jsou uvedeny i různé kurzy, školení, studijní pobyty nebo certifikáty


Pracovní zkušenosti

“Při představování předchozích pracovních zkušeností se podobně jako při vzdělaní uvádí poslední zaměstnání jako první a následně se pokračuje zpětně do minulosti”


Uveďte časové údaje – od kdy do kdy (měsíc a rok) jste na uvedeném místě pracovali, název zaměstnavatele, město práce, pozici, na níž jste pracovali a náplň práce.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti