spot_img

Etikety mají své vlastní speciální tiskárny

Asi každý zná klasickou tiskárnu. Jedná se povětšinou o hranatý objekt, který někdy disponuje i vlastním scannerem. Etikety se však na těchto typech příliš tisknout nedají, a proto se k tomuto účelu využívají speciální verze.

Zásadní je vybrat vhodnou tiskárnu

Některé tiskárny etiket jsou pro laika k nerozeznání od těch klasických, jiné se odlišují docela dost. Pokud je potřeba generovat etikety jakéhokoliv druhu, třeba v podnikání bez vhodného přístroje se rozhodně obejít nedá. Na výběr jsou tři základní verze – mobilní, stolní a průmyslové tiskárny. Každá se hodí do trochu jiného prostředí a zvládne odlišné vytížení.

Lehké mobilní

Mobilní verze musí být z logiky věci dostatečně lehké, aby se s nimi mohli lidé svižně pohybovat. Hodí se hlavně při prodeji rychlého občerstvení, v hospodách či restauracích. Zkrátka tam, ke je nutné tisknout rychle.

Do tiskáren tohoto typu je možné dát třeba papírové nebo samolepící etikety, kterými se běžně označují balíky či zboží v regálech. Tato mobilní zařízení jsou vhodná i k uchycení za opasek, takže není potřeba je neustále držet v ruce.

Těžší stolní

K přenášení tam a zase zpátky se naopak nehodí stolní tiskárny, jež jsou často k nerozeznání od standardních tiskáren, které používáme doma. Tyto modely jsou ovšem i tak stále docela kompaktní, takže v případě potřeby není problém je rychle přemístit někam jinam. Tento druh tiskárny etiket se nejběžněji používá v kancelářích nebo lékárnách.

Špičkové průmyslové

V rámci tiskáren etiket se rozhodně jedná o naprostou špičku, jelikož tyto modely již dokáží tisknout opravdu vysoce kvalitně, a hlavně rychle. Oproti stolním typům jsou o dost odolnější, hlavně tedy proti otřesům. I proto se běžně používají ve všech možných průmyslových odvětvích, nicméně dobrou práci dělají i ve skladech, případně logistických centrech všeho druhu.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti