spot_img

Golfový bag – praktický a pohodlný přesun golfových potřeb

Pokud jste pravidelným hráčem golfu, víte, že bez golfového bagu se v žádném případě neobejdete. Ke každé partii potřebujete mít k dispozici velké množství golfových potřeb, které byste jen těžko nosili v rukou. Pokud plánujete pořídit si svůj první golfový bag, přinášíme vám pár pomocných informací k přečtení dříve, než vyrazíte do obchodu.

Golfové hole kupujte dříve než bag

Zdá se vám to jako nesmyslný nápad? Kam umístíte golfové hole, když pro ně nemáte přesně určené místo, co když se poškrábou nebo jinak poničí? Žádnou paniku, nechceme, abyste měli hole bez obalu dlouho, můžete je klidně koupit zároveň s bagem. Jedná se však o to, aby se vám do něj hole vešly. Vzhledem k tomu, že každý hráč potřebuje jinou délku holí, není možné určit bez nich potřebnou délku bagu. Pokud už hole vlastníte, určitě je vezměte s sebou.

Jaký bag vám bude vyhovovat?

Existuje samozřejmě více golfových bagů, ze kterých je možné vybírat. Každému bude vyhovovat něco jiného, proto vznikly 3 základní druhy.

Stand bag

Název pochází z anglického slova stand – tedy stát. Vyplývá z toho, že tento batoh je určen k nošení na zádech. Z toho důvodu má také 2 popruhy a podobá se nejvíce klasickému batohu. Stand bag je vhodné pořídit, pokud hrajete spíše kratší partie, nebo takové, ke kterým nepotřebujete příliš mnoho golfového vybavení. Jinak by se vám mohl bag pořádně pronést, vás by bolela záda a nemohli byste se 100% soustředit na hru.

Výrobci samozřejmě předpokládají, že batoh nebudete mít na zádech po dobu celého dne, ale že jej budete potřebovat také odložit. U odpalových ploch běžně není žádná odkladná plocha určená k postavení batohu. Z toho důvodu jsou ke stand bagu připevněné 2 nožičky, které zajistí možnost odložení batohu tak, aby bylo možné pohodlně z něj vytavovat vše potřebné.

Při koupi stand bagu je také velmi důležité vyzkoušet, jak vám bude vyhovovat na zádech. Zkuste je naplnit holemi a ideálně do něj umístěte další potřeby jako simulaci zátěže. Na zádech jej klidně chvíli ponechejte.

Chart bag

Tento typ bagu je určen k připevnění na golfový vozík, nezáleží přitom, jestli bude vozík dvou, tří nebo čtyř kolový. Tento typ batohu není možné nosit na zádech. Obsahuje totiž pouze jeden popruh, který je určen pouze k pohodlnému krátkému přenesení bagu například z auta k vozíku.

Většinou bývají větší, než standbagy, s čímž souvisí také větší množství úložného prostoru a více přihrádek. Vzhledem k tomu, že je možné upevnit je na vozík, manipulace s nimi je zpravidla jednodušší. Jsou určeny spíše pro dlouhotrvající partie proto, aby vám co nejvíce ušetřili energii, která může být věnována hře.

Staff bag

Staff bag, známý také pod pojmem Chart bag, je nejčastěji využíván pro převoz golfových potřeb tak, aby se nijak neponičily. Tyto bagy jsou svými rozměry největší.

Shrnutí

Neexistuje jeden batoh, který by bylo možné doporučit každému. Vše je závislé od vašich vlastních preferencí a od toho, na jaké golfové partie míníte bag využívat. Vzhledem k tomu, že tato investice sahá do tisíců korun, je vždy lepší přijít osobně na prodejnu a využít takový golfový obchod, který bude disponovat odborníky v oboru a pomůže vám vybrat kvalitní golfový bag předních značek, jako jsou například Titlelist, Callaway nebo Mizuno. Kromě zmíněné kvality nabízí také dobře ergonomické vlastnosti, pohodlnost při užívání a dlouhou výdrž.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti