spot_img

Jak vybrat správný nosič kol na tažné zařízení? A na co si dát pozor?

Jaro je v plném proudu a vy už pomalu, ale jistě vymýšlíte, jak strávíte letošní jarní a letní volné chvíle. Jakožto člověk, který se shání po možnosti, jak bezpečně převést kola rodině, jistě také milujete aktivně strávený odpočinek. Pro mnoho z nás se jedná přímo o balzám na duši a tělo. Pomůžeme vám s výběrem správného nosiče, který bude při jízdě bezpečný a správně převeze vaše kola, a to i s ohledem na špatný stav vozovky v některých částech naší republiky. 

Ze všeho nejdříve – kolik kol budete převážet

Ze všeho nejdříve si upřesněte, kolik kol budete přepravovat. Od tohoto kroku se odvine přesné vyhledávání nosiče kol na tažné zařízení. Lze koupit pro dvě, tři, ale i čtyři kola. Dalším kritériem důležitým pro výběr je, jaký typ kola budete převážet – obyčejné či elektrokolo? Kola s elektrickým pohonem jsou těžká, proto je více než důležité dbát na nosnost nosiče.  

Na ni byste rozhodně zapomínat neměli. Jedná se totiž o váhu, kterou jsou nosiče schopné unést. Dalším kritériem a bodem, kdy zpozornět, je zátěž čepu, kterou máte uvedenou v Technickém průkazu vozidla. Zde je třeba započítat váhu kol, ale i hmotnost samotného nosiče.  

Před nákup zohledněte i úhel odklopení

Lze říci, že téměř každý nosič kol lze odklopit. Liší se pouze velikostí úhlu. Pro velké dveře je vhodné porozhlédnout se po nosiči Thule VeleCompact 926 – má větší velikost úhlu. Vždy je možné otevírat dveře, i když máte na nosiči kola.       

Na co si dát pozor?

Při převozu nosiče, byste měli dbát na to, aby nosič na kola nepřekrýval světla vozu. Také je důležité hledět na vnější obvod vozu – náklad nesmí přesahovat o více než čtyřicet centimetrů. Pokud plánujete koupit plachtu na kola, nepřekrývejte je na jízdu. Zvýší se vám aerodynamický odpor nosiče i automobilu. 

Dbejte také na veškeré malé části, komponenty – pumpičky, taštičky, tachometry a jiné, které se mohou během jízdy uvolnit. A jako poslední je malé doporučení pro vaši pohodlnost. Na nosič je třeba upevnit poznávací značka vozu. Pokud však kola převážíte často, nechte si udělat další značku, abyste nemuseli sundávat SPZ z auta. Čekací doba na tuto SPZ je přibližně dva týdny.  

Závěrem několik tipů

Nosič kol na tažné Thule VeloCompact 926 (3+1), je kvalitní kus na tři kola, který lze pomocí adaptéru rozšířit na čtyři kola. Vyniká svou lehkou váhou a jednoduchému připojení. Stačí jej nasadit na tažné zařízení, pomocí ruční páky dotáhnout a dále nemusíte víc řešit – pouze nasazení kol. Součástí systému jsou i utahovací přezky pro důkladné připevnění ráfků kol. Celková montáž i upevnění je otázkou pár minut. K produktu lze stáhnout i manuál v českém jazyce.

Nosič kol na tažné E-BIKE TÜV

Nosič kol vhodný jak pro elektrokola, tak i pro běžná kola. Jeho maximální nosnost je šedesát kilogramů, což je jistě úctyhodná váha. E-Bike lze velmi jednoduchým způsobem připojit k tažnému zařízení a uzamknout. To stejné platí i pro kola na nosiči. Žlábky pro upevnění pláště – kol je možné na ližinách dle libosti posouvat. Stačí pouze povolit křídlové matice a poté opět pro důkladnou bezpečnost utáhnout. Řemínky z odolného plastu zajistí stabilitu a řádnou fixaci kola pomocí spon.  

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti