spot_img

Jak vyčistit koberec od skvrn a nepříjemného pachu?

Kdo doma vlastní koberec dobře ví, že jeho údržba není zrovna snadná. Vyčistěte koberec od nepříjemných pachů a skvrn jednoduše. Jednou za čas mu dopřejte hloubkové čištění a on se vám odmění krásnými barvami po dlouhé roky!

Na mokro či na sucho?

Čištění koberců lze provádět dvěma způsoby. Na mokro nebo na sucho. Pokud situace dovolí, určitě volte metodu čištění koberců na mokro. Jedině tak odstraníte i hluboko usazené nečistoty, bakterie a viry. Vždy si však pečlivě zjistěte, jaké čištění je pro váš typ koberce nejvhodnější. Pokud si nejste zcela jisti, raději volte šetrnější metodu suchého čištění. Mokré přípravky mohou koberec nenávratně poškodit.

Při čištění koberců neexperimentujte

Pokud se rozhodnete vyčistit si koberec svépomocí, rozhodně nedoporučujeme experimentovat s bělícími saponáty, nešetrnými přípravky nebo agresivními roztoky. Mohlo by dojít k nevratnému poškození koberce nebo vytvoření bílých fleků! Při výběru přípravku věnujte pozornost složení, způsobu aplikace i pro jaký typ koberce je saponát určený. Pokud máte doma malé děti nebo domácí zvířata, pak byste se měli vyhnout chemickým přípravkům a použít raději šetrné ekologické čisticí prostředky.

Osvědčené babské rady

  • Prášek do pečiva – stačí rozprášit po skvrnách, nechat přes noc působit a posléze vysát
  • citron – si poradí i s odolnými skvrnami
  • perlivá voda – dokáže odstranit i hluboko usazené nečistoty

Čištění koberců od domácích mazlíčků

Máte-li doma domácí mazlíčky, pak doporučujeme koberec čistit pravidelně mokrým čištěním. Tento způsob dokonale odstraní chlupy, bakterie, roztoče, viry a ostatní nečistoty do hloubky koberce. Kvalitní saponáty propůjčí koberci krásnou vůni, která vydrží několik měsíců po aplikaci. Při čištění koberců od domácích mazlíčků je nutné použít kvalitní tepovače, které dokážou silným tlakem vpravit vodu až do hloubky kobercového vlákna. Nemusíte hned investovat tisíce do kvalitních strojů. Obraťte se na naše profesionály, kteří vám pomohou s čištěním koberců. Náš tým pracovníků si poradí i s velmi zašpiněnými kusy koberců a navrátí jim krásný vzhled a příjemnou vůni.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti