spot_img

Kdy je potřeba výměna zámku u vchodových dveří?

Vstupní dveře jsou základní a nejdůležitější bariérou, která chrání vás dům či byt před vstupem cizích osob. Podstatnou roli z hlediska bezpečnosti hraje kvalita zámku. V dnešní době byste rozhodně měli investovat do bezpečnostních dveří a zámků co nejvyšší kvality, klasické staré FABky se totiž dají překonat poměrně snadno, podobně jako obyčejné dveře z dřevotřísky a dalších lehkých materiálů. Čas od času nastanou chvíle, kdy je vhodné, potažmo dokonce nutné vyměnit zámek. Při jakých příležitostech byste tuto záležitost měli bez odkladu podstoupit?

Ztráta klíčů

Asi nejčastějším případem, kdy se doporučuje výměna zámku, je ztráta klíčů jednoho z majitelů či nájemníků. Když vás v bytě bydlí více a byť jen jediný člen rodiny někde své klíče vytratí, raději zámek ihned vyměňte. Nikdy totiž nevíte, komu se dostaly do ruky a zda dotyčný držitel neví, ke které nemovitosti náleží.

Změna nájemníků

Pokud pronajímáte byt cizím osobám a dochází ke změně nájemníků, je opět praktické rovnou instalovat nový zámek. Předchozím uživatelům pak se stoprocentní jistotou zamezíte případnému vstupu a noví nájemníci budou mít lepší pocit.

Pravidelná obměna

Výměnu zámku není na škodu provést z čistě preventivních důvodů, a to třeba jednou za pár let. Myslete rovněž na to, že dochází k jeho opotřebovávání, tudíž nový materiál bude spolehlivější a hůře překonatelný.

Na koho se obrátit?

Bydlíte-li v hlavním městě a hledáte zkušené zámečníky, kteří vám pomohou, lze se spojit s firmou Zámečnictví Key – výměna zámku Praha. Tato společnost disponuje vyškolenými profesionály. Funguje zároveň jako zámečnická pohotovost, na niž se můžete obrátit v akutních případech, kdy je nutné výměnu zámků a jejich opravy provést co nejrychleji. O pomoc si v tomto případě lze zavolat v jakoukoliv denní dobu, firma funguje v rámci pohotovosti po celý den.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti