spot_img

Kvalitní kolo je vždy dobrou investicí

Obezita se dnes běžně šíří i mezi dětskou populací. Bránit se tomu dá poměrně snadno, a sice vhodným jídelníčkem a samozřejmě pohybem. Sportování však dnes není tak módní jako ještě v dobách poměrně nedávných.

A proto by se měli lidé, mladí i dříve narození, v pravidelných intervalech věnovat pohybu, který je maximálně baví. Mezi ty nejoblíbenější aktivity se dá bezpochyby zařadit i jízda na kole. K tomu je však nezbytné disponovat vhodnou výbavou, zvláště pak kolem.

Venku je sportování lepší

Stále více lidí používá místo kol rotopedy. Ono je to do jisté míry pochopitelné, jelikož se člověk stejně zapotí, ale zároveň se během svého odtučňování může dívat třeba na svůj oblíbený seriál.

Problém je, že i přesto takovéto ježdění přestane po nějaké době bavit. Rotoped je tedy dobré používat hlavně během ošklivého počasí. A nejen proto.

Na kole se člověk dostane na čerstvý vzduch, kde je sportování zdraví daleko prospěšnější než mezi čtyřmi stěnami. Aby však jízda za něco stála, je nezbytné si koupit dostatečně dobrý stroj.

Hlavně žádné střepy

I dnes se dají běžně pořídit nekvalitní bicykly. Většinou se jedná o ty nejlevnější řady, které nejsou vyrobeny z kdovíjak dobrých materiálů. Z toho důvodu jsou tato kola těžká a zároveň toho ani moc nevydrží. Vyjet na něčem takovém třeba do přírody či snad do bike parku je docela riziko.

Proto je vždy lepší vybírat si bicykly ve střední kategorie a výše. Za docela dobrou cenu se dá sehnat kupříkladu kolo Avalanche Elite GT.

Jedná se o stroj, který bude jak cenově, tak i jízdními vlastnostmi nejvíce vyhovovat hlavně začínajícím bikerům.

Ochrana

Helma na kolo by měla být samozřejmostí, ať už člověk jede po silnici nebo se prohání po strmých kopcích. V tomto případě se už vůbec nevyplatí šetřit. Pro své vlastní dobro by si měl každý pořídit opravdu kvalitní homologovanou ochranu hlavy. Dobrou koupí je třeba helma na kolo Uvex.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti