spot_img

Kvalitní rum je stále oblíbenější pití

Není se čemu divit – kvalitní rumy nemají s tuzemákem téměř nic společného a v dnešní době se rumy právem těší stále větší oblibě. Jejich chutě jsou opravdu rozmanité a kromě toho dokážou potěšit také svou vůní, takže je to úplně něco jiného, než si dát panáka vodky. Rum je o pohodovém vychutnávání a požitku.

Něco málo o rumu

Rum je stále oblíbenější alkoholický nápoj destilovaný z melasy nebo z cukerné šťávy získané z cukrové třtiny. Melasa je zbytek po vykrystalizování cukrové třtiny a obsahuje zhruba 50 % cukru. Anglicky se rum řekne stejně – rum, španělsky ron a francouzsky rhum.

U výroby rumu nejsou žádná jednotná pravidla, tak jako třeba u koňaku, nebo whisky. Produkce rumu je především výsledkem konkrétních lokálních tradic. Takže například v Mexiku musí rum zrát nejméně osm měsíců, v Dominikánské republice a Panamě to musí být jeden rok a ve Venezuele dva roky. Rozdílné jsou také výrobní procesy kvašení a destilace.

Díky těmto rozdílům jsou rumy opravdu různé a jejich nabídka je tak velice široká a je z čeho vybírat. Zároveň kvůli jejich příjemné chuti i vůni jsou stále oblíbenějším pitím, které dokáže příjemné provokovat chuťové pohárky a je co prozkoumávat a porovnávat – podobně jako u vína.

Tipy na konkrétní rum

Níže naleznete pár tipů na rum, který by vám mohl zachutnat. Přestože jsou rumy určitým způsobem hodně podobné, rozdíl mezi jednotlivými je pak až neuvěřitelný a také je u rumů typické, že ten který chutná jednomu naopak nemusí sedět druhému.

Rum Diplomatico

Rum Diplomatico Mantuano 8y 0,7l 40% nahrazuje populární Reservu. Chuťově jde o podobný rum. Diplomatico Voní po sušených švestkách, dubu či jemném koření, chutná po vanilce, dřevě a sušeném ovoci.

Rum Heffron

Rum Heffron Panama Rum 5y 0,7l 38% je dobrý a levný panamský rum s nasládlou chutí vanilky a karamelu. Vzhledem k ceně se jedná o příjemný rum, který určitě neurazí.

Rum Božkov Republica

Rum Božkov Republica Exclusive 8y 0,7l 38% je první třtinový rum z Božkova a právem je hitem všech večírků a jedná se o velice povedený rum, který překvapil a ještě překvapí ne jednoho labužníka. Chuť je vyvážená, rum je jemný a svou chutí může směle konkurovat i dražším rumům.

Kde koupit rum? Je to velice jednoduché – dobrý rum dnes koupíte v jakémkoliv větším supermarketu, specializované prodejně na alkohol, nebo prostě objednáte online. Výhodou nákupu online je samozřejmě možnost porovnat rychle ceny, kde koupit rum co nejlevněji a často si můžete o vámi vybraném rumu i něco přečíst.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti