spot_img

Laserové stroje jsou stále dostupnější

Vývoj a zdravé konkurenční prostředí umožňuje nabízet laserové stroje za stále nižší ceny navzdory zdražování. Kvalitní vláknové lasery určené na dělení kovových materiálů vyrábí a dodává mnoho subjektů z celého světa a pro koncového uživatele to jednak znamená široký výběr řezacích laserů a také nižší pořizovací cenu. Kvalita provedení tím nijak netrpí, jelikož všichni výrobci mají vlastní vývoj a dodržují moderní výrobní procesy.

V dnešní době si i drobná kovovýroba může dovolit nákup fiber laseru pro svoje účely, a navíc může prodávat kapacity tohoto CNC stroje. Právě efektivní vláknový laser má nízké provozní i servisní náklady. Nejčastěji se k procesu pálení používají technické plyny jako je dusík nebo kyslík, který může být dodáván do výparníku nebo třeba ve svazku láhví. CNC laser je přesný a rychlý stroj, který může mít mnoho podob a různých konfigurací. Záleží na daném materiálu a dalších požadavcích ze strany zákazníka.

Také samotné ovládání těchto laserových řezaček je vcelku intuitivní. Systémy laserů mají možnost volby preferovaného jazyka a jsou velmi přehledné. Hodně prvků je automatizováno, aby nedocházelo ke zbytečným chybám. Software řezacích laserů má hodně chytrých funkcí. Obsluha stroje musí v každém případě monitorovat proces pálení a v případě potřeby zasáhnout. Větší část práce, ale vždy odvede stroj samotný. Pracovat s CNC laserovým řezacím strojem se zvládne naučit opravdu každý.

Výpalky z laserového stroje mají hezké a čisté hrany. Je možno opracovávat všechny kovové materiály, ale každý potřebuje trochu jiné nastavení. Není problém pálit efektivně do kovových plechů stejně tak do trubek nebo profilů. Výkonová škála laserových strojů je nejčastěji od 1 do 20 kW. Můžeme očekávat podobný trend i v budoucnu? Pravděpodobně ano, ale bude záležet na pohybu cen ostatního materiálu, který je potřebný ke stavbě CNC laserů.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti