spot_img

Na dovolenou do Pece pod Sněžkou nemusíte pouze v zimě – i v létě tu zažijete zábavu

Pec pod Sněžkou je známá svými horskými středisky, které v zimním období navštíví davy turistů. Ovšem, díky lokalitě, ve které Pec leží – v srdci Krkonošského národního parku, se jedná o dokonalý výchozí bod pro objevování okolí v jakémkoliv ročním období. Pokud ještě nemáte naplánovanou letní dovolenou a neprahnete odjet za hranice na rozpálenou pláž, Pec pod Sněžkou nabízí příjemně strávené volné chvíle s vašimi nejbližšími.  

Kam na výlet

Pokud zavítáte do těchto míst, nenechávejte si ujít naši nejvyšší horu Sněžku. Jedná se o významnou dominantu Krkonoš. Můžete si ji vyjít, ale pokud máte děti, můžete ji z Pece vyjet lanovkou. A pokud ji přece jen chcete trumfnout i s dětmi, vyberte si jednu z mnoha cest. V úbočí Sněžky také vedou dlážděné promenádní vyhlídkové cesty.

Jihozápadně od Pece pod Sněžkou, se v našich krásných horách, na Hnědém vrchu, tyčí stejnojmenná rozhledna. Měří třicet metrů a je vystavěna ze dřeva s ocelovými plošinami. Za krásného počasí dohlédnete na Krkonoše, Obří důl, Jeseník, Orlické hory a Praděd.

Jestliže vás láká zurčící voda vodopádů, zajeďte se podívat do Velké Úpy. Vavřincův důl, kde vodopád najdete, patří k nejzachovalejším místům Krkonoš. Těšit se můžete na řadu kaskád a sérii vodopádů s výškou až tři metry. 

Kde se v létě vykoupat

Pokud dáváte přednost přírodnímu koupališti, navštivte jej ve Vrchlabí. Přezdívá se mu Kačák a nabízí krásné písčité pláže a pozvolný vstup do vody. K dispozici máte i skluzavku. Pro milovníky pohybu je tu připravený tenisový kurt, dětská hřiště a mnoho jiného. Samozřejmostí jsou sprchy, sociální zařízení a občerstvení.

V případě, že se Krkonoše stanou dovolenkovým bodem, nezapomeňte si včas rezervovat ubytování v Peci pod Sněžkou.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti