spot_img

Okenní rolety den a noc vám nabízí ideální příjemné světlo za všech okolností

 Rolety nebo žaluzie jsou pro moderní domácnost, kde si hlídáte vlastní soukromí, považovány za naprostou samozřejmost. Zapomínat se ale také nesmí na to, že v mnoha případech zkrátka jen potřebujete regulovat co nejcitlivěji světlo v místnosti. Jednou z možností jsou právě okenní rolety den a noc, které jsou pro citlivou korekci denního světla jako dělané!

Velice jednoduchá instalace i provedení

Okenní rolety den a noc mají velice jednoduchou instalaci. Pokud nepořídíte některý ze speciálních druhů, budete potřebovat na budoucí montáž jen úchyty. Nemusíte šroubovat ani okenní rámy nebo dokonce zdi.

Stejně jednoduché a prosté je také provedení rolet jako takových. Ty jsou zde nejenže velice efektivně a dobře provedeny z pohledu mechanismu. Ten je jednoduše otočný a navíc není nijak ukrytý v cartridge. Takže se zde nemusíme bát v případě záseku žádného složitého servisu. Hlavním tělesem, které propouští světlo, jsou potom nikoliv plastové či hliníkové, ale pouze látkové pruhy.

Jak okenní rolety den a noc vlastně fungují?

Jejich funkce není oproti jiným druhům rolet příliš odlišná. Jedná se o klasický stahovací mechanismus, kdy je jasné, že s postupným stažením ubývá také světla v domácnosti. Okenní rolety den a noc ale mají jeden velký háček, který z nich právě dělá takový unikát, jakým doopravdy jsou.

Látka, ze které se rolety skládají, je totiž kombinovaná ve dvojici odlišné tkaniny. Ta více efektivní tkanina je velice hrubá, zatemňovací, která propouští naprosté minimum světla. Střídá se ob pruh s tkaninou mnohem jemnější s vysokou propustností. Efektivita okenní rolety den a noc potom spočívá v tom, že se světlo dá kvalitně korigovat citlivým překrýváním více a méně propustných kusů látky na roletě.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti