Pes a jeho vnější parazité

Velkým nepřítelem psa jsou jeho vnější parazité. Ovlivňují ho nejen fyzicky, ale zároveň také psychicky. Zvíře je jejich působením značně neklidné, v akutních případech až agresivní. Mluvíme o blechách, vších nebo zákožkách. Velké riziko je nejen přenos bakterií, ale také alergie. Ty v současnosti představují velký problém pro domácí zvířata obecně.

Alergie na blechy

Blechy jsou nepříjemným stvořením a také pravděpodobně největším nepřítelem psa. Velmi rychle se množí a zamořit mohou mimo psa také celou domácnost. Živí se pouze krví a právě v tom tkví jejich zákeřnost. Alergeny se nacházejí v jejich slinách. Pokud je tedy jedinec alergický, stačí jediné kousnutí a pocit svědění může vydržet až týdny.

Takový pes se velice intenzivně drbe a srst si dokonce vykusuje. Nejčastěji můžete stopy tohoto chování najít na kořenu ocasu, v anální oblasti a dokonce i ve slabinách. Je proto třeba svému psovi skutečně pečlivě kontrolovat kůži. Stačí rozhrnout srst a postižené místo jistě poznáte – podle zarudlých zánětlivých ploch.

Alergie na zákožky

Dalším častým parazitem je původce nepříjemného svrabu – zákožka. V podstatě se jedná o červotoče, jež si ve spodní části kůže provrtává chodbičky. Do těch si také zároveň klade vajíčka. Děsivé? Pozor, může se stejně jako blecha přenést na člověka! U psa alergickou reakci poznáte znovu trýznivým svěděním. A to na velkých plochách kůže – břicho, vnitřní strana stehen, ale také oblast uší. Pokožka se může dokonce olupovat v šupinkách.

Závěrem

V dnešní době je již veterinární péče skutečně na vysoké úrovni. Alergie se dá velmi rychle diagnostikovat alergologickým testem, na jehož základě se nastaví správná léčba. Většina alergií nejde zcela eliminovat, avšak její vliv na život psa může být minimální. Záleží na majiteli!

Pro více informací navštivte https://www.genomia.cz.

- Reklama -
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Jen jedna třetina předních evropských e-commerce podniků si je jista tím, že dodržuje všechny regulační normy

Studie provedená mezi předními evropskými e-commerce podniky ukázala, že jednou z významných překážek dosažení jednotného digitálního trhu jsou složité a nesjednocené regulace pro...

Tři královny

Triphala je v podstatě směs tří bylin, které mají skutečně prokazatelné léčebné výsledky. Jedná se o kombinaci tří plodů Amalaki, Bhibitaki a Haritaki.

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili...

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje...

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé,...
- Reklama -

Redakce doporučuje

Stay on op - Ge the daily news in your inbox