spot_img

Profesionální malování pokojů

Rekonstrukce bytu nebo domu si mimo jiné vyžaduje také malování pokojů. Někdo tuhle práci miluje, jiný nenávidí. Zejména závěrečný úklid je náročný. Navíc je třeba říci, že si mnoho lidí  myslí, že malování pokojů je docela jednoduchá práce. Nicméně není. Proto by malířské práce měly být svěřeny zkušeným a osvědčeným odborníkům. Jedině tak lze počítat s pozitivním výsledkem a i to přece jde.

Starý dům, staré malby

Pokud se člověk rozhodl pro koupi staršího domu nebo jej dokonce zdědil, má před sebou kupu práce. Spoustu zařizování a rekonstrukce domu přináší i odstranění nedostatků, jako jsou staré malby na stěnách nebo prohnilá podlaha. Co se týká malování pokojů, je třeba tedy nejdříve zhodnodit situaci a stav stěn. Mohou být popraskané, nerovné a také se na nich může projevit i zub času. Tohle všechno je pro dokonalé malování pokojů nezbytné odstranit. Každý majitel domu nebo bytu jistě chce bydlet podle svých představ a tak je i malba na stěnách důležitým atributem. Laik si v mnoha případech neví rady a tak přicházejí na scénu služby profesionálních malířských firem. Mají odborné a mnohaleté zkušenosti, umějí poradit a to nejen s výběrem vhodného druhu barvy, ale také s výběrem toho správného odstínu.

Jestliže se člověk bude řídit radami profesionálních malířů, bude s výsledkem malování pokojů spokojen. Pokud malíř řekne, že je potřeba starou malbu oškrábat, napenetrovat speciálním nátěrem, mělo by se doporučení dodržovat.

Co je možné udělat vlastníma rukama

Malování pokojů je rovněž otázka vkusu a stylu majitele. Je třeba vědět, že správná barva je účinný nástroj pro vytváření útulnosti. Krásné interiéry jsou nemyslitelné bez harmonické kombinace barev. Majitel může mít svůj vlastní nápad, jak vytvořit útulný domov. Fantazii se zde meze nekladou. Samotné malování pokojů se ale v případě, že si na to člověk prostě netroufne a chce, aby byl výsledek co nejlepší, přenechává na profesionálních malířích. Každopádně je potřeba vyklidit místnost, která je určena k malování, majitel může olepit rámy dveří a oken, vypínače a podobně. Pokud jde o těžký nábytek, může se jen přesunout doprostřed místnosti a co je důležité, musí se zakrýt podlaha. Závěrečný úklid pak bude daleko snazší.

Co radí odborníci

Barvy hrají v životě člověka velkou roli. Někdo má rád barevnost všude kolem, jiný se drží osvědčených a neutrálních barev. Při návrhu místnosti je důležitou otázkou, jak zvolit barvy v interiéru tak, aby byly dodrženy všechny zásady. V mnoha ohledech závisí situace v místnosti přesně na barevném schématu, zejména na psychologickém zdraví. Obzvláště důležité je vybrat správný odstín do školky, do dětského pokoje, protože děti barvy přímo milují a je třeba zvolit ty správné odstíny. Vymalované stěny lze oživit různými tapetami.

Obývací pokoj a ložnice také vyžadují speciální barevné schéma, aby se obyvatelé domu a hosté cítili pohodlně a útulně. Proto je důležité správně kombinovat barvy a zvolit základní sortiment pro malování, ale k tomu je také důležité zvolit správný nábytek. Například bílá barvy místnost dobře prosvětlí a dá se kombinovat s jakoukoliv jinou barvou. Bílá je andělsky čistá a něžná.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti