spot_img

Prsten se safírem či se smaragdem nemůže nezaujmout

Krásný prsten dělá krásnou ženu. Patří ke šperkům, které jsou v mnoha situacích povinností. Především co se týče zásnub a svatby. Jak si vybrat prsten, který skutečně zaujme i při každodenním nošení?

Prsteny se smaragdem nelze přehlédnout

Prsten nemusí být vždy nenápadný. Někdo volí raději crazy design, obvykle pak však jde o různou bižuterii, či prstenu chybí noblesa, kterou si šperk z drahého kovu a s drahokamem zaslouží. Kdo chce výrazný a nepřehlédnutelný prsten, jenž však je současně luxusním, měl by volit barevný drahokam. K těm nejkrásnějším patří smaragd. Nádherná zelená barva smaragdu je uhrančivá a jen stěží se najde konkurenční. Právě proto jsou prsteny se smaragdem tak neodolatelné. Tento nádherný kámen milovala i Kleopatra. Podle legendy zaujal i římského císaře Nera, který s oblibou sledoval gladiátorské zápasy přes průhledné plátky smaragdu. Zelená barva smaragdu je symbolem obnovy, znovuzrození, jara i věčného života. Smaragdy bývají krásné nejen na prstenech, ale i na náhrdelnících, náramcích a na náušnicích.

Jaké ženě sluší prsten se smaragdy

Prsteny se smaragdy mohu nosit ženy všech věkových kategorií. Hodí se pro slavnostní příležitosti, ale i jako každodenní luxusní doplněk. Nejkrásnější jsou smaragdy na blondýnkách či zrzkách. Přistanou však i ženám s naopak velice tmavou barvou vlasů.

Krásný prsten se safírem je prostě okouzlující

Safír je považován za kámen moudrosti, intuice a pravdy. Možná nevíte, že jde vlastně o druhý nejtvrdší drahokam. Prsteny se safíry dokonce nosí kardinálové. Mají posilovat jejich víru v Boha a očišťovat srdce. Dnes je prsten se safírem i oblíbenou variantou zásnubního prstenu. Prsten s modrým safírem věnoval i současný anglický král, Charles III., své první manželce, Dianě. Dnes ho nosí manželka následníka trůnu Catherine, princezna z Walessu. Safír je především modrý, ale vyskytuje se i jako žlutý, zelený a černý. Modrá barva se objevuje v celé řadě odstínů. Safír patří mezi nejoblíbenější drahé kameny.

Jaké ženě sluší safíry?

Safír dělá ze ženy skutečnou ikonu. Nezáleží na jejím věku, barvě vlasů ani pleti. Je to univerzální drahokam skvěle kombinovatelný například s diamanty. Hodí se do bílého kovu – do bílého zlata i platiny.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti