spot_img

Recenze ovlivňují zisky, potvrzuje nejedna společnost či podnik

Firemní zkušenosti, hodnocení firem či prostě a jednoduše – recenze a reference. To jsou dnes velice mocné nástroje, které ovlivňují zisky nejedné společnosti. Ostatně samy firmy to potvrzují – do špatně hodnoceného podniku nepřijde ani noha, ve skvěle hodnocené firmě se nestíhají otáčet, jak moc napilno mají. A pak že na referencích nezáleží!

To, že je hodnocení opravdu velice důležité a že by si každá firma měla na hodnocení zakládat, je opravdu klíčové. To ostatně prokazují i nedávné průzkumy, které zjistily, že bez pozitivního hodnocení lidé zkrátka nenakupují. Několik desítek procent dotazovaných nenakupuje v podniku, který by se pyšnil nižším hodnocením než čtyřmi hvězdičkami. 

Pozor na prolhané reference

Jak tedy bylo zmíněno, hodnocení firem hraje opravdu velkou roli. Bez kladného ohodnocení se zkrátka nenakupuje. Jenže toto zjištění vedlo ke vzniku prolhaných referencí, které jsou od těch pravdivých nerozpoznatelné. Většinou se snaží společnosti očerňovat svou konkurenci, proto buďte na pozoru a vnímejte hlavně objektivní reference, které obsahují nějaká pro i nějaká proti. 

S prolhanými referencemi se setkáte hlavně v případě internetových obchodů. To ostatně potvrzují i odborníci, kteří jsou toho názoru, že se lživá hodnocení začala šířit internetem v době, kdy došlo k obrovskému rozmachu e-shopů a kdy právě internetových obchodů začalo enormně přibývat. Právě v internetovém světě se firmy setkávají s obrovským množstvím konkurentů, kterým chtějí čelit. Navíc pro e-shopy je hodnocení opravdu klíčové.

Lživé reference bývají hodně hanlivé

Pokud chce firma očernit svého konkurenta, většinou si “do pusy nevidí”. Jednotlivá hodnocení a jednotlivé reference jsou často hanlivá, a ne vždycky jsou slušně formulovaná, právě naopak. Firmy si ale dnes dávají tu práci a odstraňují recenze, jež se zdají být právě těmi lživými a nepravdivými.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti