spot_img

Rozbité dálkové ovládání u auta, kam s ním?

Zvykli jsme si na pohodlí spojené s dálkovým ovládáním zamykání a odemykání auta. Jedno kliknutí a reagují všechny dveře. Co se ale stane, když se porouchá?

Pohodlné odemknutí

Ještě si většina z nás pamatuje doby, kdy si řidič musel otevřít své dveře klíčem, a poté zevnitř otevřít i všem ostatním pasažérům. Některá stará auta, se kterými se ale na silnicích stále můžeme setkat, to tak mají i dnes. Centrální zamykání pak usnadnilo ovládání všech dveří, ale bylo nutné vložit klíč do zámku dveří. Dálkové ovládání centrálního zamykání už nevyžaduje klíč v zámku, ale stačí stisknutí tlačítka na ovladači a všechna dveře u auta se odemknou nebo zamknou podle naší potřeby. Řada vozů má oddělené zamykání pro kufr, tedy když například chceme jen naložit nákup, nemusíme mít nutně odemčené i celé auto. Když se však ovladač nebo systém zamykání porouchá, musíme se opět vrátit do minulosti a auto odemykat ručně. Je to drobnost, která nás ale dokáže zdržet a dnes ji již vnímáme jako nepohodlí. Oprava je tak nutná nejen kvůli našemu komfortu, ale také bezchybnému fungování systému zamykání vozu a jeho bezpečnosti.

Profesionál pomůže

Dálkové ovládání je většinou schované v plastové krytce klíčů od auta. Tam se kromě něj nachází také čip pro imobilizér a další funkce, které naše auto má. Poškození autoklíčů tak může znamenat větší problém, než to na první pohled vypadá. Ideálním řešením je vyrazit do profesionálního servisu, který se opravami a výrobou autoklíčů zabývá. Když centrální zamykání přestane fungovat, může jít jen o slabou baterku v ovladači nebo jinou drobnou chybu, se kterou si ale sami neporadíme. Někdy může být zapotřebí přeprogramování nebo nové nastavení a pak je odborný zásah téměř nutností.

Rozhodně není moudré pouštět se do oprav doma a snažit se problém vyřešit svépomocí, v klíčích od auta je nespočet různých komponent a nejspíše nikdy bychom je nesložili správně dohromady.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti