spot_img

Světla u osobních i nákladních aut zajišťují bezpečnost. Co dělat, když se vám porouchají?

V rámci silničního provozu způsobuje řadu dopravních nehod nikoliv nepozornost řidičů a jejich nedostatečné zkušenosti, ale špatné používání světel. Přitom jde o základní způsob, jak být na vozovce viděn ostatními. Vždy je podstatné zvolit správný typ světel.

Jako majitelé motorového vozidla byste měli přesně vědět, jaká světla se v konkrétních situacích mají používat. Ať už jde o směrová světla, parkovací, mlhová, koncová, světlomety, případně osvětlení státní poznávací a registrační značky.

Mlhovky a jejich význam

Velmi důležité jsou kupříkladu mlhovky. Pokud jde o mlhová světla, zejména starší modely vozidel je mají nainstalované spíše jen v zadní části, u novějších automobilů jsou pak umístěné také jako přední světla. Obecně platí, že mlhová světla přispívají k lepší viditelnosti. Zkrátka jste na pozemní komunikaci lépe vidět, a to i během zhoršených podmínek, tedy především v mlze, silném dešti a sněhové vánici. Mějte na paměti zásadní pravidlo – bez zadních mlhovek byste vůbec neměli vyjíždět, což ale ostatně platí také pro směrová zadní i přední světla, potkávací a dálková světla, tedy takzvané světlomety.

Před jízdou je vždy dobré zkontrolovat, zda vám veškeré osvětlení náležitě funguje. V opačném případě je zapotřebí provést výměnu, respektive přistoupit k opravě, jinak riskujete způsobení dopravní nehody, nehledě na možné sankce ze strany dopravní policie.

Nákup světel pro osobní i užitková vozidla

Leckdy se dá výměna světel provést svépomocí. Problém však může nastat se samotným pořízením těchto součástek. V tomto směru se vyplatí navštívit specializovaný internetový obchod společnosti BVM, kde najdete nové a repasované modely. V nabídce nechybí světlomety, mlhová světla, ale také například i osvětlení SPZ. Pokud jde o SPZ, ta by měla být za každých okolností viditelná, aby mohlo dojít k identifikaci automobilu, respektive jeho majitele. I za špatně viditelnou státní poznávací značku totiž můžete dostat pokutu.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti