spot_img

Údržba dřevěných schodů

Přemýšlíte o tom, že vaše staré dřevěné schodiště si zaslouží údržbu a nějakou tu drobnější opravu? Obraťte se na naše podlaháře, kteří mu dodají nový šmrnc a plnohodnotnou funkčnost!

Tradiční dřevěné schodiště je nádherný estetický prvek

Pokud jste majitelé vícepodlažní budovy a jednotlivá patra jsou propojena dřevěným schodištěm, patrně máte v rukou skvělý triumf v podobě nádherného estetického prvku, který je zároveň praktickým doplňkem. Nechte své dřevěné schodiště vyniknout. Údržbou získáte do svého interiéru nádherný prvek, který zhodnotí vaši nemovitost a stane se vaší skvělou vizitkou.

Tradiční dřevěné schodiště vyžaduje náležitou péči

Klasické i moderní dřevěné schodiště vnese do každého moderního i tradičního interiéru krásnou přírodní atmosféru. Dřevo je originální doplněk, který má svou osobitou kresbu a propůjčuje každému interiéru nezaměnitelný vzhled. Snadno se navíc opracovává. Dá se tedy upravit do nejrůznějších tvarů a rozměrů. Proto i vaše schodiště je nádherným solitérem v každém interiéru.

Ovšem jde o měkký materiál, který je vlivem neustálého používání opotřebováván. Moderní schodiště bývá často tvořeno z čistě přírodního dřeva, popřípadě doplněno o nějaké další prvky. Dřevo však vyžaduje pravidelnou údržbu, aby vypadalo jako nové.

Péče o schody vyžaduje zkušenosti a profesionální náčiní

Při renovaci dřevěného schodiště se postupuje podle přesných postupů. Náš tým podlahářů vychází vždy podle stanov našeho technika, který před renovací přijel na místo a zhodnotil stav schodiště, navrhl postup renovace a stanovil přesnou cenovou nabídku. Pro postup používaní naši podlaháři kvalitní profesionální stroje a profesionální materiál. Nejdříve naši podlaháři pomocí brusných strojů zbrousí tenkou vrstvu povrchu stupnic, následuje oprava nášlapů a schodnic, zatmelení, opětovné broušení schodů a na závěr se aplikuje nová povrchová vrstva kvalitního laku nebo vosku.

Naše dřevěné schody, ať už interiérové, nebo exteriérové, používáme vhodné tmely, laky či vosky. Provádíme kartáčování, moření, lakování, olejování nebo lazurování. Vždy je ovšem nutné se o dřevěné plochy schodiště správně starat a používat vhodné prostředky, které jejich povrch nepoškodí.

Jak pečovat o dřevěné schody

Pro dřevěné schody je nutné používat vhodné čisticí prostředky, aby nedošlo k mechanickému poškození laku i materiálu. Pokud chcete dřevo oživit, lze ho ošetřit speciálními přípravky, které jeho krásu zase oživí. Vždy je samozřejmě nutné řídit se přiloženým návodem. Pokud jsou schody poškozené ve větším rozsahu, náš tým podlahářů odstraní poškozené stupnice, které nahradí novými. Tak vám ušetříme mnoho finančních výdajů za nákup nových schodů. Přesný rozsah prací doporučí náš technik přímo u vás doma.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti