spot_img

Vybíráte sedací soupravu do obýváku? Poradíme Vám jak na to

Dosluhuje vaše sedací souprava a vy se poohlížíte po novém kousku, který by oživil váš obývák? Na výběr máte nepřeberné množství sedaček, pohovek, křesílek a sestav. Jak si ale pro sebe vybrat tu pravou?

Existuje pár jednoduchých pravidel, díky kterým si pro sebe vyberete přesně tu sedačku, která se vám nejen líbí, ale zároveň zapadá do vašeho interiéru a ladí s ostatním nábytkem. V první fázi byste měli zvážit, co vlastně od nové sedačky chcete. Pak, jak by měla vypadat, aby přesně odpovídala vašim představám. Že to zní jednoduše? Pojďme se na to podívat z blízka.

Napište si seznam

Přesně tak. Napište si seznam všech věcí, které vás na vaší současné sedačce štvou a rozčilují. Ano, určitě to bude vzhled, nebo že je prosezená, ale s tím se u staré sedačky počítá. Zamyslete se a podívejte se hlouběji. Nevejde se na ní celá rodina. Máte špatná kolena a kyčle a hůř se vám z ní vstává. Narazíte si bok pokaždé, když chcete projít k oknu. Není rozkládací a vyspí se na ní jen jeden člověk. Nemá úložný prostor nebo je moc malý. Sedací soupravy můžou mít různé mouchy, které byste si měli uvědomit dřív, než se pustíte do výběru nové sedačky. Váš seznam tedy může vypadat takto: Chci rozkládací sedačku, co má zároveň i úložný prostor. Musí mít područky, na které se dá odložit hrnek s kafem a musí se mi z ní dobře vstávat. A mohla by mít vyšší záda, abych si mohl pohodlně u filmu opřít hlavu.

Promyslete si tvar

Seznam toho, co by měla sedačka splňovat už máte. Tak teď jak by měla ideálně vypadat. Možná se vám líbí luxusní kožené sedačky, do kterých se zaboříte a už nikdy nebudete chtít vstát, ale je vám jasné, že pokud byste si takovou sedačku dali do svého obýváku, nic kromě ní už se tam nevejde. Velikost sedačky je jednou z klíčových věcí, nad kterými byste měli popřemýšlet. Máte-li málo místa, promyslete si umístění rohové sedací soupravy. Můžete ji doplnit pár taburety a máte vystaráno. Možná si můžete díky velikosti bytu dovolit sedací soupravu s křesly, nebo sedačku do tvaru U, která je na prostor nejnáročnější. Tvar sedačky je ale jen jedna z věcí, které ovlivňují vzhled pokoje.

Vyberte si vzhled sedačky

Do vzhledu nepatří jen barva – i když samozřejmě je tou nejdůležitější otázkou, ale také styl, ve kterém je sedačka vyrobena a její sladění se zbytkem pokoje. Obecně platí, že čím tmavší podlahy nebo pokoj samotný, tím světlejší nábytek byste měli volit, aby se pokoj opticky rozsvítil. Pokud už v interiéru máte nějaké barvy, a to i třeba různé barvy dekoru dřeva, o to univerzálnější barvu sedačky byste měli volit.

Ke vzhledu patří také materiál. A popravdě, každý z nich má své mouchy. Kůže je luxusní, krásná, a na sedačce opravdu vynikne. Na druhou stranu se na ní v parných dnech nesedí úplně nejlépe a vyžaduje pravidelnou péči. Ekokůže, její technologicky vyrobená sestřička, je nenáročnější materiál, který má ale tu nevýhodu, že po čase praská. Můžete zvolit i textilní potah, což je barevně nejvariabilnější možnost. Na druhou stranu, ne úplně dobře se čistí.  

A tato pravidla se netýkají jen sedacích souprav, ale i pohovka do pracovny nebo do pokoje může ovlivnit svým vzhledem celé vyznění interiéru. Než se tedy vrhnete do výběru nového kousku do vašeho obýváku nebo pracovny, zvažte, co všechno od nové sedačky nebo pohovky chcete.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti