spot_img

Výjimečná sezona v Karlových Varech spojená se 700. výročím narození Karla IV.

Letošní sezona je pro lázně Karlovy Vary opravdu výjimečná a mimořádně atraktivní. Celý rok je totiž věnován 700. výročí narození císaře Karla IV. Světově proslulé léčivé prameny, špičková lázeňská péče, kolonády, bohatý kulturní program, sportovní akce – to vše najdete v Karlových Varech. Vsaďte na jistotu a dlouho neváhejte, protože hlavní letní sezona se blíží a zájem o pobyty v lázních se zvyšuje.

bambus_massage

Ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka, k tomu říká: „V posledních měsících zaznamenáváme nárůst zájmu domácích, ale i slovenských klientů o pobyty v zařízeních naší akciové společnosti Bohemia-lázně.  Přispívají k tomu vynikající ceny za ubytování i s procedurami, které v mezisezoně začínají již na 1 250 Kč na den. Už od této ceny mohou zájemci u nás absolvovat kromě klasických léčebných pobytů i několikadenní wellness, relaxační, rehabilitační a regenerační pobyty. Hlavní lázeňská sezóna již začala a očekáváme, že v létě budou naše kapacity plně vytíženy. Kdo chce mít jistotu pobytu v konkrétním termínu, měl by si pospíšit a zajednat si pobyt co nejdříve. Dopřejte si světoznámé lázně v nejžádanějším termínu.“

Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary jsou lázeňská společnost oceněná Národní cenou kvality 2011. Nabízí lázeňské léčebné pobyty (komplexní a příspěvková péče) zaměřené na léčbu trávicího traktu a pohybového ústrojí, relaxační a rekondiční pobyty. Balneoprovoz s novým rehabilitačním bazénem a moderním wellness centrem poskytuje nadstandardní vybavení a profesionální péči na bázi termominerální vody. Poloha v bezprostřední blízkosti kolonád, vlastní garáže, příjemné ubytování, nové konferenční prostory, široká paleta doplňkových služeb jsou hlavními konkurenčními výhodami společnosti.

Stručná historie Karlových Varu

Město bylo založeno okolo roku 1350 Karlem IV. Podle pověsti nechal císař po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou postavit první domy, které sloužily k lázeňským účelům. Vzkvétající osada byla v roce 1370 povýšena na město. Dne 14. srpna 1370 propůjčil císař Karel IV. Karlovým Varům tzv. loketské městské právo, privilegium s výsadami královského města podle vzoru nedalekého Lokte. Karel IV. pobýval ve městě v letech 1370, 1374 a 1376. V roce 1522 vyšla první odborná kniha o Karlových Varech a jejich léčebných vlastnostech. Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století. Kvůli povodni a požárům se zachovalo jen málo původních budov. Většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století, kdy město zažívalo „období hojnosti“. V roce 1807 začíná ve městě výroba likéru Becherovka, který se stal známým po celém světě. Karlovy Vary navštívil československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk poprvé v roce 1923. Do roku 1933 v lázních pobýval osmkrát. V roce 1946 byl uspořádán první ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Oslavy 700. výročí narození zakladatele Karlových Varů – Karla IV.

Celý rok 2016 se nese ve znamení sedmistého výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. Při této příležitosti byla vytvořena i webová stránka karlovyvary, kde jsou všechny akce plánované k tomuto významnému výročí. Letošní lázeňská sezóna byla v Karlových Varech zahájena 6. – 8. května 2016. Sezónu oficiálně zahájil sám zakladatel města Karel IV. se svou družinou v takzvaném průvodu Karla IV., který je tradiční součástí zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech. Stejně tak jako i v předchozích letech bylo požehnáno pramenům, aby nadále navracely návštěvníkům Karlových Varů zdraví.

Mattoni 1/2 Maraton Karlovy Vary 2016 – Start je 21. května 2016. Součástí Mattoni 1/2 Maratonu Karlovy Vary 2016 je i DM Rodinný běh. Závod pro rodiny i jednotlivce je určen všem, kteří chtějí být součástí 1/2 Maratonského dění a netroufnou si na 21,0975 km.

Karlovarský karneval – 9. ročník Mattoni Karlovarského karnevalu se tentokrát chystá ve dnech 3. – 5. června 2016.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je nejvýznamnější akcí ve městě. V roce 2016, se ve dnech 1. až 9. července 2016, bude konat již 51. ročník. Čeká Vás zde bohatý doprovodný program, koncerty, večírky a spousta vystoupení.

Kolonádní koncerty – Tradičním zpestřením srpnových letních dnů jsou koncerty Karlovarského symfonického orchestru na kolonádách pro všechny přítomné. Vstup se neplatí.
Karlovarský symfonický orchestr působí již 181. sezonu. Je nestarším orchestrem na území Čech a jedním z nejstarších na světě.

City Triathlon 2016

Plavání + Kolo + Běh = Triathlon

Karlovy Vary hostily první závod Českého poháru před dvaadvaceti lety v roce 1994. Mezi 27. a 28. srpnem 2016 můžete jít fandit na Rolavu či do lázeňského centra, kde se bude závodit.

Festival světelných instalací. Máte rádi světelné produkce? Pak si určitě v diáři vyznačte termín 2. – 3. 9., kdy se Karlovy Vary rozsvítí v rámci audiovizuální show Královská cesta Karla IV. – 700 let s námi. Na trase od Alžbětiných lázní k Císařským si užijete např. videomapping, laserové show a waterscreen projekce.

Dny evropského dědictví

Prostřednictvím „Dnů evropského dědictví“ se otevírají brány nejzajímavějších architektonických, archeologických, technických a sakrálních památek, muzeí, galerií, knihoven i dalších objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak z části nebo zcela nepřístupné. A to v období od 3. do 4. září.

Karlovarský folklórní festival

Karlovarský folklórní festival si klade za cíl chránit a oživovat zvyky, tance a lidovou hudbu Karlovarska. Pravidelně v září, již od roku 1996. Předpokládaný termín konání festivalu je od 6. do 11. září 2016.

Dvořákův karlovarský podzim

Jméno Antonína Dvořáka nese jeden z nejstarších hudebních festivalů v Evropě, který každoročně okouzlí nádherný podzim v Karlových Varech.

XXXIII. Mezinárodní jazzový festival

Festival, konaný nepřetržitě od roku 1984, se uskuteční v Karlových Varech ve dnech 10. – 20. října. Letošní ročník je šestnáctým, kdy Jazzfest pořádá sdružení Jazzový kruh v čele s ředitelem a současně aktivním účastníkem dění – saxofonistou Milanem Krajícem.

Mezinárodní filmový festival turistických filmů TOURFILM 2016

Nejstarší filmový festival turistických filmů na světě. V roce 2016 to bude již 49. ročník. Termínem konání je 30. 9. – 2. 10. 2016. Posláním festivalu je uvést a ocenit filmy a multimédia, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu a zároveň napomáhají k širokému mezinárodnímu uplatnění těchto snímků.

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Soutěž, zpočátku určená studentům uměleckých škol, se stala během let uznávanou soutěží mezinárodní. Stejně jako slavný filmový festival, bude mít i tato soutěž v roce 2016 svůj již 51. ročník. A to v termínu od 4. do 11. listopadu.

V roce 2016 je v Karlových Varech na co se těšit. Všechny akce jsou uveřejněny i na portálu karlovyvary či karlovyvary.

 

Další informace jsou na: bohemia

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti