spot_img

Zaměřeno na kryptoměny: Do jakých investovat?

Stále se ve vašem okolí skloňují slova jako digitální měna nebo kryptoměny? Zaslechli jste v kavárně rozhovor o bitcoinech a nejste si úplně jistí, co to vlastně znamená? Pokud stále nevíte oč běží, rádi vám poradíme, jak se zorientovat a do čeho můžete v budoucnu uložit své finanční prostředky.

Hlavní znaky digitální měny

Kryptoměny mohou být pro mnoho z nás velkou neznámou. Přesto se jedná o poměrně jednoduchý koncept, kdy se v digitálním prostředí obchoduje s digitální měnou. Výhodou je nulová regulace bank, které by si za manipulaci s penězi účtovaly nemalé poplatky. Kryptoměny nejsou ani omezeny hranicemi států, můžete je tedy využít nezávisle na tom, kde se zrovna pohybujete.

Druhy kryptoměn a jejich výhody

Hvězdou mezi kryptoměnami je zcela jistě bitcoin, do širšího povědomí se již ale dostává i litecoin či ethereum. Bitcoin známe od roku 2009, litecoin od roku 2011 a jako poslední bylo představeno ethereum, a to v roce 2015. Rozdíl mezi těmito kryptoměnami je nejvíce v rychlosti jednotlivých transakcí či v kryptografických algoritmech. Ty nejrychlejší transakce se připisují litecoinu, u kterého je možné ověřit transakci zhruba do 2,5 minuty.

Investovat či neinvestovat?

Jistě vás zajímá, zda investovat do kryptoměn, případě kolik a na jak dlouho. Tuto otázku není jednoduché zodpovědět a záleží na mnoha faktorech. Pokud si přejete dlouhodobější investici, kryptoměny se mohou velice vyplatit. Není tedy s podivem, když rodiče zakoupí část bitcoinu svým dětem v tajné víře, že se časem jejich investice velmi výrazně zhodnotí.

Obchodujte s rozvahou

Mezi výhody kryptoměn patří vysoký kurz, který je ale vykoupen vysokými riziky, mezi které patří pád trhu nebo třeba odcizení či ztráta. Při špatném zadání transakce můžete totiž nevratně přijít o všechno, neboť není možné tuto transakci nijak vymáhat.

Obchodování s kryptoměnami může být velmi nejisté a plné adrenalinu. Proto neinvestujte finanční prostředky, o které byste v tom nejčernějším scénáři nemohli přijít. Jen tak si zajistíte potřebný klid a vaše kroky nebudou zbytečně unáhlené.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti