spot_img

5 důvodu, proč je pomaturitní studium jazyků mnohem víc než jen udržení statusu studenta

Občas se setkáváme s názorem, že pomaturitní studium jazyků je pouhé překlenutí období mezi maturitou a přijetím na vysokou školu. Fakticky je to v mnoha případech samozřejmě pravda, ale samotné studium v jazykovce je mnohem víc než jen to!

Jde o jedinečné období, díky kterému si trochu prodloužíte studentská léta, ale také se toho mnoho naučíte. Znalosti nabyté v pomaturitním studiu jazyků se vám budou obrovsky hodit do dalšího života. Čtěte dále a my vám dáme pět důvodů, proč je pomaturitní studium mnohem víc než jen udržení statusu studenta.

1. Největší jazykové pokroky

Podle našich zkušenosti studenti pomaturitního studia dosahují zdaleka největších pokroků ve svých jazykových znalostech – výjimkou není postup až o dvě úrovně. Je to opravdu intenzivní kurz (pět dní v týdnu, čtyři vyučovací hodiny denně), ve kterém nechybí lekce s rodilým mluvčím.

Procvičují se všechny aspekty jazyka, na které nebývá čas na středních školách – je to nejen o gramatice a slovní zásobě, ale také o reáliích, historii či kultuře.

2. Rozšiřování obzorů na všech frontách

Právě díky výuce pomaturitního studia, která pojímá velký objem témat, získáváte celistvější přehled o historii a kultuře daných zemí. Když se bavíte o anglické kuchyni, jdete ji zažít na vlastní kůži do ulic.

To vše prožíváte s novou partou spolužáků a lektorů, se kterýma nesedíte jen v učebně. Vždyť studovat jazyka je také o poznávání nových lidí a komunikaci. S dobrými lidmi to jde snáze!

3. Jedinečná příprava na certifikáty

Během roku pomaturitního studia jazyka, například angličtiny, se budete intenzivně připravovat na složení zkoušky, která vám potvrdí vaši znalost jazyka. Ať už to je Státní jazyková zkouška nebo nějaká z Cambridge English zkoušek.

4. Studentské výhody zajištěny

A teď se vrátíme k tomu, co jsme zmiňovali na začátku článku. Pokud do pomaturitního studia jazyků nastoupíte ve roce bezprostředně následujícím po maturitě, máte nárok na status studenta. To znamená mimo jiné zlevněné jízdné, úlevy na daních nebo státní sociální podporu.

V Jazykové škole PELICAN dostanete ke studiu také kartičku ISIC, se kterou máte spoustu dalších výhod a slev.

5. Investice do budoucnosti

Na závěr bychom rádi zmínili velmi důležitý aspekt pomaturitního studia – investici do vlastního rozvoje a potažmo své budoucnosti. Pokud vezmete toto roční studium poctivě, máte jedinečnou možnost se rychle a intenzivně naučit jazyk, který vám otevře dveře. Na univerzitách, v zahraničí, v práci, na stážích nebo při cestování.

Studium jazyka po maturitě je plné nových znalostí, zábavy a zážitků. Pokud byste se ohledně něj chtěli na něco zeptat, neváhejte zavolat nebo napsat do Jazykové školy PELICAN z Brna, ve které máte možnost vychytat akční ceny!

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti