Brigády na chmelu

Brigády na chmelu
Brigády na chmelu

S nárůstem počtů minipivovarů roste i poptávka po chmelu. S tím souvisí i poptávka po sezónních brigádnících. Chmelové brigády si dnes pamatují především starší generace. Ty však jsou znovu v kurzu díky pivovarnickému boomu.

Chmelové brigády nejsou historii

V současné době je v ČR více než 300 mini pivovarů a 45 velkovýroben piva. Ty potřebují pro svou výrobu stále větší množství chmelu. Díky přechodu na starší receptury vaří pivovary piva s velkým obsahem chmelu a je o něj také zájem v zahraničí.

Chmel je pěstován na téměř 4900 hektarech polí a úroda je vyprodána až do roku 2020. Chmel však musí někdo sklidit a se zvyšující se poptávkou po této rostlině, se zvyšuje také poptávka po brigádnících. Současné chmelové brigády se však velmi liší. Jde o velmi dobře placenou práci, kdy dostávají brigádníci kromě základního platu také odměny za dosažené výkony a dané cíle sběru.

Letní brigády

Sklizeň chmelu probíhá za pomoci speciálně upravených traktorů, kdy brigádníci mají zpravidla na starosti sběr zbytků štoků, čištění chmelnic, pytlování a také úklid. Tyto sezónní práce jsou vhodné nejen pro studenty, ale také pro ženy na mateřské, zaměstnance na částečný úvazek či důchodce.

brigády

Nabídka volných pracovních míst na brigády letos vzrostla o více než 15%, ale zájemců o tyto volná místa ubylo. V roce 2015 se na jedno volné místo hlásilo 30 lidí, letos to bylo jen 10 lidí na jednu pracovní pozici. Největší zájem je o brigády ve stavebnictví, administrativě a ve výrobě. Nejvíce těch, kdo hledají brigády, jsou tradičně studenti, kteří tvoří téměř 40% uchazečů o zaměstnání.

Brigády lze nalézt na pracovních portálech, na úřadu práce nebo přímo ve vybraných firmách či restauracích. Zpravidla není potřeba životopis nebo kvalifikace.

Aktualní nabídka brigád na portále www.nejlepsibrigady.cz

 

- Reklama -
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Jen jedna třetina předních evropských e-commerce podniků si je jista tím, že dodržuje všechny regulační normy

Studie provedená mezi předními evropskými e-commerce podniky ukázala, že jednou z významných překážek dosažení jednotného digitálního trhu jsou složité a nesjednocené regulace pro...

Tři královny

Triphala je v podstatě směs tří bylin, které mají skutečně prokazatelné léčebné výsledky. Jedná se o kombinaci tří plodů Amalaki, Bhibitaki a Haritaki.

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili...

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje...

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé,...
- Reklama -

Redakce doporučuje

1 komentář

Stay on op - Ge the daily news in your inbox