spot_img

Cesta směrem na úřad práce

V dnešní době je nezaměstnanost noční můrou snad pro všechny z nás. Co však dělat, když skutečně přijdeme o práci? Většina nezaměstnaných se nejprve zaeviduje na úřadu práce. Přestože je evidence na úřadu práce dobrovolná, naše kroky vedou nejdříve přímo tam. Úřad práce České republiky je státní instituce, jejíž hlavní činností je poskytování informací z oblasti trhu práce, evidence uchazečů o zaměstnání či volných pracovních míst. Je rozdělen na mnoho pracovišť, krajských a kontaktních poboček, které působí po celé České republice. Můžete se evidovat na kterékoli pobočce úřadu práce v rámci kraje podle místa vašeho trvalého pobytu.

žirafa

Aktivní spolupráce je výhoda

Když se dostavíte na úřad práce, předpokladem je, že hledáte zaměstnání. Je potřeba mít vyplněné žádosti – žádost pro uchazeče o zaměstnání a žádost o podporu v nezaměstnanosti, poslední ukončenou činnost a platný občanský průkaz. V případě, že splníte státem stanovené zákonné podmínky, vznikne vám nárok a budete po určitou dobu pobírat i podporu v nezaměstnanosti, která je rozdělena dle věku uchazeče o zaměstnání. S příslušným referentem úřadu práce dále spolupracujete na vyhledávání aktuálních pracovních nabídek, vytváříte kariérní profil, případně můžete využít dalších aktivit, které úřad práce nabízí.

Štěstí přeje připraveným

Úřad práce neslouží jen k evidenci uchazečů a zájemců o zaměstnání, poskytuje i podporu v nezaměstnanosti, eviduje volná pracovní místa, provádí zejména aktivní politiku zaměstnanosti, prostřednictvím rekvalifikačních kurzů, příspěvků na společensky účelná pracovní místa a veřejně prospěšné práce. Úřad práce skýtá i pomoc osobám se zdravotním postižením v rámci pracovní rehabilitace, poskytuje příspěvky zaměstnavatelům osob se zdravotním postižením na chráněných pracovních místech nebo povoluje výkon umělecké, sportovní a reklamní činnosti dětí. V případě nezaměstnanosti zkuste tedy využít všech dostupných možností a služeb, které úřad práce nabízí, a buďte předem připraveni.

Personální agentura Žirafa.cz

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

1 komentář

udalosti