spot_img

Chyby, které děláme při zařizování domova

I když se zdá být zařizování domácnosti radostí, pro mnohé je to spíše starost navíc, přidávající vrásky na čelo. Důvodem je především neznalost základních designérských rad a nulové povědomí o aktuálních módních trendech či tom, co k sobě ladí a co nikoliv. Pojďme si zmínit několik chyb, ke kterým při zařizování dochází.

Žádný sedací vak

Zatímco někdo se nebojí investovat do vícero kusů nábytku, jiný naopak postrádá pár základních kousků, k nimž kromě rozkládacího křesla patří také sedací vak. Tento velice praktický a moderní prvek v mnoha rodinách chybí, a to má správně místo jak v pracovnách, tak obývacích pokojích i dětských královstvích.

V současné době si lze pořídit sedací vak v celé spoustě provedení. Kontrastní barvy, nejrůznější tvary i vzory, které mohou hezky zapadnout do zbytku místnosti.

Až příliš mnoho bílé

Člověk si bohužel neuvědomuje, jak velkých chyb se dopouštíme při malování. A nemyslíme pouze technické chyby, na mysli máme i to, jak velké množství daného odstínu pouštíme do svých domovů. Kupodivu i s bílou bychom měli nakládat velice opatrně – i tento odstín je ve velkém spíše na škodu než k užitku a na parádu.

Bílá se naštěstí hezky kombinuje s množstvím ostatních odstínů, jako je zelená, modrá, červená nebo šedá. Dokonale hraje i s pastelovými tóny barev.

Podceňování svítidel

Co se však považuje za daleko větší přešlap je podcenění svítidel. V tomto ohledu se objevuje opravdu příliš mnoho problémů. Nejen, že se často zvolí malé světlo, které nepřinese dostatečné množství světla, ale často se zapomíná i na výběr vhodné barvy a intenzity.

Mnohdy se také pozornost upne pouze na výběr hlavního svítidla (jež často svým designem ani nezapadá do zbytku interiéru), naopak se zapomíná na vedlejší osvětlení, které však má na konečném vzhledu místnosti také svůj podíl.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti