spot_img

Dentální hygienou předcházíte vážným zdravotním problémům

Pravidelné prohlídky u zubního lékaře jsme zvyklí absolvovat pravidelně už od dětství, ale na preventivní dentální hygienu často zapomínáme nebo ji rovnou podceňujeme. Avšak právě díky ní můžeme předcházet zubním kazům a zánětům dásní.

Proč bychom neměli dentální hygienu podceňovat?

Dentální hygiena je preventivní léčebný výkon, v rámci něhož dochází k odstranění zubního plaku a kamene a dalších nečistot, které v našich ústech nemají co dělat. Pravidelnými návštěvami dentální hygieny tak můžeme snadno zabránit vzniku nepříjemného zápachu z úst, vzniku zubního kamene, kazu, infekce a také paradentózy.

Pravidelné návštěvy vytvářejí ty správné návyky

Preventivní dentální hygienou, jak tvrdí specialisté z kliniky Dentální hygiena Brno, můžeme ušetřit spoustu peněz, které bychom jinak museli vynaložit na odstraňování již pokročilých zánětů nebo zubních kazů. Ordinaci dentální hygieny je zapotřebí navštěvovat dvakrát ročně. Ale pokud trpíte závažnějšími zdravotními problémy nebo nadměrnou tvorbou kazů a zubního kamene, je nutné docházet jednou za tři měsíce. Stejně často by měli svého dentálního hygienistu navštěvovat děti i dospělí, u dětí je to ke všemu ještě žádanější, protože by si měly vypěstovat správné návyky týkající se ústní hygieny už od útlého věku.

Jak probíhá první návštěva?

První návštěva podle odborníků z kliniky Dentální hygiena Brno obvykle bývá ze všeho nejdelší a také plná nových informací. Dentální hygienista se nejprve seznámí s vaší rodinnou anamnézou, vysvětlí vám, jak a proč se zubní kazy a zubní kámen tvoří a proč je nutné o zuby pečovat každý den.

Dále by měl dentální hygienista udělat rentgen zubů, ale ne vždy má rentgen v ordinaci k dispozici. Právě díky rentgenu ovšem specialista dokáže odhalit mnoho problémů, které zběžným pohledem není možné diagnostikovat.

Pak už přichází na řadu samotné odstraňování zubního kamene pomocí ultrazvuku a také manuálního dočištění. Ne vždy se ale dentálnímu hygienistovi podaří odstranit všechen zubní kámen napoprvé. Proto je čas od času zapotřebí domluvit si další sezení o několik týdnů později a zubní kámen dočistit.

Leštění a bělení zubů jako estetický výkon, za který si připlatíte

V neposlední řadě specialista odstraní zubní plak. Při dalších návštěvách se například můžete objednat také na bělení zubů, které je oblíbeným estetickým úkonem u mužů i u žen. Dále můžete absolvovat depuraci neboli leštění zubů či například aplikaci dentálního šperku. Za tyto výkony si ovšem připlatíte, v ceně pravidelných návštěv dentální hygieny obsaženy nejsou.

Specialista vám ukáže, jak si správně čistit zuby a jaké kartáčky jsou pro vás vhodné

Odborníci z kliniky Dentální hygiena Brno považují za důležitou část první návštěvy také seznámení klienta se správnými pomůckami k čištění zubů a také se správnou metodou. Ne každý klient ví, že tím nejvhodnějším kartáčkem je takový, který má měkké a co nejhustší štětinky. A ještě méně klientů, kteří přijdou na dentální hygienu poprvé, ví to, jak si správně zuby čistit. To mu ale dentální hygienista velmi rád vysvětlí i názorně ukáže. Rovněž vás seznámí s používáním mezizubních kartáčků, které vyčistí ty prostory, kam obyčejný kartáček nedosáhne. Také pro vás ty nejvhodnější mezizubní kartáčky vybere.

Specialisté z kliniky Dentální hygiena Brno se shodují v tom, že pokud byste zvolili nesprávnou velikost mezizubního kartáčku nebo příliš tvrdé štětiny u klasického kartáčku, riskujete poranění dásní, narušení zubní skloviny a mnoho dalších problémů. I proto se návštěva dentální hygieny rozhodně vyplatí.

Investice, která se vám mnohonásobně vrátí

První návštěva u dentálního hygienisty vás z pravidla vyjde na tisíc až dva tisíce korun, záleží však na samotné klinice či ordinaci. Další z pravidelných návštěv vás vyjdou levněji. Vyplatí se však investovat peníze i do kvalitních kartáčků. Nové zuby už nám, dospělým, nenarostou, a proto bychom měli věnovat dostatečně kvalitní péči těm, které máme.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti