spot_img

Dřevostavby jsou ideální pro alergiky i astmatiky

Přemýšlíte o stavbě nového rodinného domu a zvažujete všechna pro a proti mezi stavbou zděného domu a dřevostavbou? Dřevostavby nabízejí oproti zděným domům příznivé klima, které je vhodné pro alergiky i astmatiky.

Levné dřevostavby na klíč pro astmatiky

Levné dřevostavby na klíč jsou postavené pomocí dřevěných skeletů. Přírodní materiál nabízí lepší subtilnost obvodových stěn oproti zděným stavbám. Díky tomu vzniká větší obytná plocha místností při stejné velikosti domu, což hraje významnou roli zejména na menších pozemcích. Protože jsou levné dřevostavby na klíč postavené z ekologických zdravotně nezávadných výrobků, vzniká v dřevostavbě příjemné a zdravé vnitřní mikroklima. Naše levné dřevostavby na klíč jsou ideální pro alergiky a astmatiky.

Levné dřevostavby jsou navíc oproti zděným domům lepší v oblasti vzduchotěsnosti obvodové obálky stavby. Jsou zde řešeny a vzduchotěsně utěsněny všechny detaily, což přispívá k výrazné úspoře za vytápění a tudíž ekonomické návratnosti vložených investic.

Jak je to s vnitřním klimatem u levné dřevostavby na klíč

Pro levné dřevostavby na klíč používáme kvalitní materiály, zajišťující nízkou akumulační schopnost. Vytápíte proto rovnou vnitřní objem vzduchu bez nutnosti ukládání tepla do zděných obvodových zdí a příček.

Zdi v dřevostavbě jsou opatřené kvalitním zaizolováním. To znamená, že povrchová teplota sádrokartonu se velmi rychle přizpůsobuje teplotě okolního vzduchu. Lze říci, že v interiéru s chladnými stěnami můžeme mít pocit chladu a vyžadujeme vyšší teplotu vzduchu. V interiéru bez velkého rozdílu mezi teplotou vzduchu a povrchovou teplotou stěny je pohoda bydlení vyšší, pocit tepla je dostačující. Faktor povrchové teploty stěn a eliminace tepelných mostů vede k vyloučení kondenzace vodních par na stěnách, tedy k zamezení vývoje a růstu plísní.

Stavba dřevostaveb je ekologická

Pro stavbu dřevostaveb používáme přírodní materiál a to dřevo. Jde o ekologický, obnovitelný a snadno dostupný stavební materiál. Dřevo poskytuje při stavbě rodinného domu vynikající tepelné vlastností a dlouhou životnost.

Použitý materiál u dřevostaveb je ekologický i z pohledu jednotlivě zpracovaných stavebních materiálů. Dřevo se například nemusí vypalovat v pecích. Není náročné pro transport díky své váze.  Nemá nezpracovatelné zbytky apod. Pro stavbu levné dřevostavby na klíč používá naše firma i ostatní materiály v konstrukci pozitivní parametry pro ekologii.

Námi používané OSB desky jsou zpracovány z jinak neupotřebitelných dřevních zbytků. Minerální izolace je plně nezávadná vata z roztavených hornin. Sádrokarton je materiál pouze ze sádry bez pojiv a bez emisí formaldehydu. Naše levné dřevostavby jsou jednoznačně ekologicky šetrné výrobky, jak z pohledu zdrojů, výroby, z pohledu uživatele. Navíc vynikají rychlou výstavbou a to i v zimních měsících díky suché stavbě. S námi můžete bydlet už za několik měsíců od podpisu smlouvy!  

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti