spot_img

Jak dobře vybrat kancelářský počítač

Práce v kanceláři se v dnešní době neobejde bez kvalitní elektroniky, ať už se jedná o jednodušší práci s textovými či tabulkovými soubory, se specializovaným softwarem nebo náročnějšími grafickými nástroji.

Hlavní trend v oblasti kancelářských prací zahrnuje především konektivitu a sdílení dokumentace tak, aby byla všechna potřebná data pracovníkům přístupná i na větší vzdálenosti nebo z domácího prostředí v případě home office.

Správný kancelářský počítač, ať už stolní nebo notebook) by tak měl dosahovat vhodných parametrů, které umožní dlouhodobý plynulý a bezporuchový provoz.

Jaké parametry by měl splňovat kancelářský počítač

Kancelářské počítače byly často koncipovány jako stolní, takže bylo vždy mnohem jednodušší poskládat konkrétní model vyhovující potřebám zákazníka – na rozdíl od notebooků, které mají konfiguraci převážně fixní a je nutné je proto vybírat jako komplexní zařízení.

Co se týče výkonnosti, spadá kancelářské PC do nižší třídy požadavků jak na procesor, tak například na grafickou kartu, jež jsou důležité především u grafických softwaru nebo herních počítačů.

To je dáno především specifiky konkrétních prací, které jsou na takovém počítači vykonávány a které sice mohou využívat velké objemy dat, ty však obvykle nejsou zpracovávány současně.

Parametry jednotlivých komponent

Stejně jako u modelů určených pro náročnější úkony, u počítače do kanceláře hrají významnou roli především následující komponenty, které by měly dosahovat alespoň minimálních charakteristik:

  • procesor – je zodpovědný právě za výkon a rychlost zpracování dat, u kancelářských počítačů postačí dvoujádrový s nižší frekvencí
  • operační paměť – obdobně jako u procesu postačí pro kancelářský počítač nižší úroveň, pro správné a optimální fungování klasických kancelářských softwarových balíčků je dostatečná operační paměť 4 GB, při náročnějším užívaní zahrnujícím spuštění více programů a aplikací souběžně se vyplatí vyšší RAM (8 GB)
  • pevný disk – v dnešní době jsou uplatňovány především SSD, jež umožňuje rychlejší provoz, případně kombinace HDD s vyšší kapacitou a SSD, celkovou kapacitu je možné různými způsoby rozšiřovat
  • grafická karta – pro kancelářský počítač, který nebude využíván k práci s videem nebo většími objemy obrazových dat je vhodné pořídit počítač s integrovanou grafickou kartou

Cena kvalitního kancelářského počítače

Investice do kvalitního kancelářského počítače se promítá především do rychlosti a efektivity práce s ním. Řada zaměstnavatelů upřednostní levnější modely, jejichž výkon, plynulost nebo parametry provozu (hluk) nebudou pro zaměstnance zcela ideální.

Pokud byste pro své zaměstnance rádi pořídili kvalitnější modely, ale nemůžete si dovolit tak náročnou investici, je vhodným řešením nákup použitého kancelářského počítače. Ideální je se v tomto případě zaměřit na takové typy, které byly původně součástí předváděcích akcí nebo využívány v rámci leasingu, případně vráceny prodejci v záruční lhůtě.

Tyto modely obvykle prochází důsledným testováním a následným repasováním, tzn. jsou v nich vyměněny všechny identifikované vadné kusy. Repasovaný kancelářský počítač lze následně koupit za zlomek jeho původní ceny, což je výhodné především u vysoce kvalitních modelových řad.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti