spot_img

Jak se vybírá půjčka?

Když si chce někdo půjčit peníze od nějaké finanční instituce, může volit z mnoha nejrůznějších nabídek. Jež se od sebe tu více a tu méně liší, a to v nejednom představitelném i nepředstavitelném ohledu. Může vsadit na banku nebo nebankovní instituci, na půjčku označovanou tu tak a tu onak. Může sázet na něco, co má úroky odpovídající žadatelovým možnostem, může preferovat rychlost, cenu takové půjčky, možnost využít ji k čemukoliv a podobně.

A když se tak člověk probírá záplavou nabídek půjček, jež se na nás valí snad ze všech stran, nejednou ho nakonec logicky napadne, že tím nejlepším mohou být hypotéky bez registru. A to obzvláště tehdy, je-li oním zájemcem o půjčku soukromý podnikatel, který už vězí hluboko v problémech.

Jestliže má takový podnikatel jen nedobře vypadající daňové přiznání, jestliže mu firma nevynáší ani zdaleka tolik, kolik by měla, jestliže má tento už i jiné dluhy, záznamy v registrech dlužníků a třeba mu hrozí i exekuce, chápe nebo dříve či později zjistí, že někde v bance neuspěje. Že nevyhoví požadavkům, jež banky na zájemce o půjčku kladou, ani kdyby se snažil sebevíc.

Zatímco u zmíněné varianty nebankovní uspět může, a to klidně i bez sebemenších obtíží.

Nebankovní hypotéky jsou totiž založeny na tom, že člověk musí mít alespoň na splátky a také se musí za půjčené finanční prostředky zaručit nemovitostí svojí nebo nějaké třetí osoby, jež je svolná mu v tomto pomoci. A kdo tu v těchto ohledech vyhoví, nemusí se bát ničeho z toho, co by pohřbilo všechny naděje u bankovních poskytovatelů půjček.

A proto si mnohý z podnikatelů, jenž si potřebuje půjčit, nakonec zvolí nebankovní řešení. Aniž by tu musel platit cokoliv předem, aniž by potřeboval k nastudování smlouvy právnické vzdělání a stoh slovníků, aniž by musel shánět kdejaká potvrzení a další lejstra, aniž by musel čekat celou věčnost, získá peníze, jež může investovat do své firmy a všeho, co s ní souvisí. A tím může sebe i svůj byznys spasit.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti