spot_img

Jak správně zacházet s prskavkami

I když se to může zdát na první pohled jasné, někteří lidé si nejsou jisti, jak správně s prskavkami zacházet. Podívejte se na přehled základních bezpečnostních opatření, která by měl každý znát.

Oblíbené pro fotky i oslavy

Prskavky se staly neodmyslitelným symbolem rodinných oslav, výročí, svateb a slavnostních příležitostí. Jejich jedinečný vzhled tak lidé oceňují také při tvorbě zajímavých fotografických kompozicí a rodinných fotoknih. Prskavky se zkrátka staly synonymem pro oslavu. Lidé si je s radostí pořizují pro oslavu zlaté svatby, narozenin, nebo třeba oslav narození dítěte. Všechny slavnostní okamžiky se s jejich svitem promění v krásný zážitek. Jak ale s nimi správně zacházet?

Obaly napoví

Prskavky musí být prodejcem zabaleny do neporušeného obalu, který je označen speciálním symbolem, že se jedná o zábavní pyrotechniku IV. třídy. Vždy by u nich neměl chybět také návod, který bude psán v českém jazyce. V něm se bude psát také o postupu, jak bezpečně pyrotechniku zneškodnit v případě, že by selhala. Na obalu je také datum spotřeby. To v žádném případě nepřekračujte, protože po doby uplynutí této lhůty již jednotlivé chemické látky mohou měnit svou strukturu.

Pozor na děti

I když se prskavky zdají být zábavnou a krásnou formou zpestření dne, nikdy byste je neměli dávat do ruky dětem. Manipulace dětí s prskavkami není vhodná, jelikož jiskřička, která z nich odletí, může dítě polekat, a to se následně může úlekem spálit o ohýnek z prskavky. S dětmi proto pozorujte svit prskavek jen z bezpečné vzdálenosti.

Když dohoří

Když plamínek uhasne, stále je ještě nosný drát prskavky horký. Proto je nejlepší si již dopředu nachystat nádobu s vodou, kam prskavky pohodlně umístíte ke zchlazení. Tím, že se o ně ihned postaráte, se vyhnete případnému popálení dětí i dospělých, kteří by se mohli nechtěně dotknout horkého drátu.

Vždy je dobré být opatrní a dávat pozor na děti.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti