spot_img

Jak vybrat bezpečnostní dveře do paneláku?

Podle statistik policie ČR každoročně stoupá počet vloupání do bytů. V Praze je nárůst vloupání nejvyšší. Jak vybrat bezpečnostní dveře do panelového domu a jaké kování použít, radí Pražský zámečník.

Investujte do kvalitních vchodových dveří

Stali jste se majiteli nové nemovitosti nebo potřebujete u svého bytu vyměnit staré a ne příliš bezpečnostní dveře? Obrátili jsme se na zámečníky z firmy Pražský zámečník, aby nám prozradili, jaké bezpečnostní prvky by měly vchodové dveře mít. „Každému majiteli bytu nebo rodinného domu radíme investici do kvalitních bezpečnostních dveří a kvalitního kování, které vydrží nápor mechanických předmětů.“ říká Pražský zámečník.

Bezpečnostní dveře do každého bytu

Kvalitní dveře ochrání nejen váš majetek, ale díky nim už vás také nebudou rušit hluky z chodby nebo vůně ze sousedovo kuchyně. Do panelového bytu jsou vhodné dveře s bezpečnostní třídou 3, které by vám spolu s bezpečností měly přinést také tepelnou izolaci a odolnost vůči vnějším hlukům. Aby byly dveře skutečně bezpečnostní, je potřeba vyměnit také zárubeň. Profesionální firmy mají k dispozici speciální zárubně určené právě pro panelové byty. „Protože jsou rozměry zárubní u všech panelových bytů v ČR stejné, neměl by s instalací vzniknout žádný problém. Zkušená firma vymění vchodové dveře v řádech několika hodin.“ říká zkušený Pražský zámečník.

Co musí splňovat bezpečnostní dveře v paneláku

Vybíráte-li si bezpečností dveře určené do paneláku, pak dbejte na to, aby splňovaly následující podmínky:

  • vchodové bezpečnostní dveře do panelového bytu musí mít ocelovou konstrukci s natavenou kvalitní dekorativní fólií
  • bezpečnostní dveře musí být opatřené bezpečnostním zámkem a kováním
  • Zámky vždy pořizujte dva. První, centrální zámek nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.

Co dělat, když se bezpečnostní dveře do paneláku zabouchnou?

Investovali jste nemalé finanční výdaje do nových bezpečnostních dveří a najednou stojíte v županu uprostřed chodby ve večerních hodinách, protože se vám vlivem průvanu dveře zabouchly. Co dělat? Než se pustíte do neodborného otevírání bezpečnostního zámku, zavolejte si na pomoc zkušeného zámečníka. Náš tým z firmy Pražský zámečník má nonstop pohotovostní službu. Bezpečnostní dveře otevřeme rychlostí blesku, bez poničení kování. Výjezd vás vyjde mnohem levněji, než oprava poničeného kování, dveří či zárubní!

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti