spot_img

Jak vybrat praktickou komodu do obýváku?

Pokud zařizujete obývací pokoj, jedním z kusů nábytku, který stojí za zvážení je právě komoda. Jak ale vybrat tu správnou?

Zařízení bytu je otázkou vkusu. Zatímco pro někoho je to pravé minimalistický nábytek, který splývá s prostorem, pro jiného je to masivní kus dřevěného nábytku, která přitáhne každý pohled. Nicméně nejen náš vkus, ale hlavně prostor a jeho velikost ovlivňuje to, jak si můžeme byt vybavit. I do garsonky se vejde velká rohová sedačka, souprava velkých křesel a dřevěná skříň po babičce, ale nebude v ní k hnutí. Pro výběr nábytku platí několik základních pravidel. Podívejme se na to, jak vybrat správnou komodu s ohledem na velikost prostoru, který máte k dispozici a na vaše cenové možnosti. Komody do obývacího pokoje jsou totiž kouskem, nad kterým se vyplatí přemýšlet.

Hledáte kvalitní komodu s ohledem na Váš rozpočet?

Máte-li hlouběji do kapsy, nemusíte si zoufat. I levnější kousky jsou dnes dostatečně kvalitní a dobře vám poslouží. Minimálně jejich design se vyrovná dražším komodám. Nicméně cena se obvykle projeví v použitém materiálu, kování a dalších doplňcích. Aby mohla být komoda levnější, využívají se levnější materiály. Mohli bychom to přirovnat k rozdílu mezi šaty koupenými v běžném obchodě nebo ve značkovém butiku. I běžné šaty mohou skvěle padnout a příjemně se nosit, a přitom být několikanásobně levnější, než značkové šaty, koupené v Pařížské ulici. A s komodami je to stejné. Levné komody do obývacího pokoje neudělají díru do vaší peněženky, a i tak budou vašemu obývacímu pokoji slušet.

Potrpíte si na moderní design a luxus?

Můžete-li si ale vybírat a vaše peněženka to snese, sáhnete po dražších modelech. Jsou z kvalitnějšího materiálu, a to nejen dřeva, ale i kování. U takových komod neřešíte časem vyviklaná dvířka či odštípnutou překližku. Použitým materiálem je obvykle dřevo v různých povrchových úpravách, často využité velmi nápaditým způsobem. Kombinace dalších materiálů, jako je třeba matné sklo, beton nebo třeba integrované podsvícení jsou schopny povznést luxusní komody do obývacího pokoje na novou úroveň a udělat z nich šperk vaší domácnosti.

Druhy komod a jejich využití v domácnosti

Komody jsou nicméně velmi variabilním kusem nábytku. Nemusí sloužit jej jako úložný prostor na prádlo a ponožky, ale můžete z nich udělat opravdu užitečný a univerzální kus nábytku. Jedna a ta samá komoda se může skvěle vyjímat v obývacím pokoji, jako solitér a zároveň plnit funkci TV stolku nebo dekoračního nábytku. Mnoho komod má totiž krom zásuvek i vitríny či poličky, aby byly ještě více univerzální. Chcete-li, aby komoda sloužila i jako TV stolek, volte raději delší a nižší modely, aby pro vás bylo sledování televize komfortní. TV stolky či TV komody volte delší, než ej velikost vaší televize, a to jednak kvůli větší stabilitě, ale také kvůli estetickému vzhledu.

Jedna a ta samá komoda ale může fungovat skvěle i v kuchyni jako příborník, nebo v ložnici jako prádelník. Komoda je nepostradatelným kusem nábytku, který využijete, ať už máte k dispozici jen jednopokojový byt, nebo třeba rodinný dům o několika místnostech. Chcete-li sladit svůj nábytek naprosto bezchybně, volte komody v neutrálních barvách, abyste, pokud chcete změnu, mohli komodu z obývacího pokoje přesunout třeba do ložnice a nenabourali si barevně interiér.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti