spot_img

Je možné koupit nemovitost s omezením vlastnického práva?

Při hledání vhodné nemovitosti ke koupi, můžete v katastru nemovitostí narazit na několik doplňujících údajů. Jedním z termínů je exekuční příkaz. Jedná se o omezení vlastnického práva majitele nemovitosti. Většinou je to vyjádření nemožnosti převést nemovitost na jinou osobu nebo na ni zřídit věcné břemeno. 

  • Omezení vlastnického práva může být i z důvodu hypotéky. 
  • Na nemovitosti je prostě nějaký závazek. 

I nemovitost, která je vázána hypotékou, je ale možné prodat. Jen je zapotřebí mít souhlas toho, v čí prospěch je zástavní právo zřízeno. V případě hypotéky to bývá většinou banka. Při koupi nemovitosti s hypotékou je možné využít nabídku refinancování stávající hypotéky, a tak získat lepší podmínky splácení. Informace o nabízených finančních produktech získáte pomocí webového nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka Finanční patron

  • Jestliže vám banka tuto možnost neschválí, pak je lepší variantou se poohlédnout po jiné nemovitosti, která není ničím vázána. 
  1. Co nabízejí nebankovní poskytovatelé?

Pomoci s finanční stránkou této transakce vám může i některá online půjčka. Najít vhodného poskytovatele je celkem snadné. Je ale třeba hledat pouze v aktuálním seznamu, který vydává ČNB. Zde jsou uvedeni pouze ti poskytovatelé, kteří mají licenci. Nebankovní poskytovatelé většinou vyhledávají klienti, které banka odmítla. Je tu tedy možnost najít finanční produkt, kterým je půjčka bez registru anebo nebankovní půjčka pro živnostníky. 

  • Nabídky jednotlivých institucí se od sebe odlišují především ve výši úrokové sazby a poskytnuté hotovosti. 
  • V nebankovním sektoru se jedná ve velké většině o částky maximálně do výše několika set tisíc. Úvěr je také nastaven na kratší dobu. 

Klienti využívají tuto možnost jako překlenutí doby, po kterou nemohou žádat o klasickou hypotéku nebo úvěr u banky. A to z důvodu záznamů v registrech dlužníků.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti