spot_img

Jezděte retro

Retro je čím dál víc populární. Staré trendy se vracejí a jsou opět na výsluní. Vznikají nové modely ve starém kabátě, ze kterých čiší velká dávka nostalgie. Vzpomínky na babetu, moped a fichtl opět ožívají.

Jaké byly původní malé motocykly

První babety se začaly prodávat v roce 1970 a vyráběny byly Povážské strojárně na Slovensku. Konstruktéry prvního motocyklu byli G. Ulický a J Safárik. Ti vytvořili malý lehký stroj, který připomínal motokolo a nazvali jej Babetta, podle písně J. Suchého a J. Šlitra „Babetta šla do světa.“, která byla v té době populárním songem.

První modely šly na export do Holandska a Německa. Typ Babetta 207 byl velmi úspěšný a prodával se ve velkém množství. V roce 1983 byl vyvinut typ 210, který se vyráběl až do roku 1996. V roce 1986 byla přesunuta výroba do města Kolárov, jelikož v původním závodu se vyráběly modely do letadel, která se používala za dob studené války.

V 90. letech postupně obliba těchto strojů upadala a firma se rozdělila. V 1999 byla výroba původních strojů úplně ukončena.

Dnes je však populárním zdrojem energie elektřina a do módy se vrací opět lehké modely, které tento pohon znovu zpopularizoval.

Elektrické retro skútry

E-moped, e-babeta a e-fichtl jsou moderní lehké modely skútrů, které se snadno nabíjejí a mají dlouhou výdrž. Jejich výhodou je, že je můžete nabít v každé elektrické zásuvce, klidně i doma nebo kdekoliv jinde.

Jsou malé a snadno se s nimi manipuluje. Nemusíte se tahat s obřím motocyklem, lehce je uzvednou i ženy nebo slabší lidé. Dostanou se všude. Projedete jimi v křivolakých uličkách měst a dá se s nimi také snadno zaparkovat.  

Retro elektroskútry

Jsou moderní stroje, které mají lithiovou baterii na elektřinu. Jejich dojezd je až 80 km bez nabíjení. Vyrábějí se také modely, na které nepotřebujete řidičský průkaz. Ty mají rychlost maximálně 25 km v hodině.

Elektrické elektroskútry Racceway jsou vyráběny v mnoha modelech a barvách. Svým stylovým designem připomínají původní typy babett a mopedů. Některé modely mají typický oblý tvar, s kulatými světly, jaké známe z filmů z 80. let. Vyvedeny jsou ve výrazných barvách, které tuto dobu symbolizují. Další zase připomínají modernější typy 90. let.  

Mají lehkou a manipulovatelnou konstrukci. Jsou převážně pro jednu osobu, avšak mnohdy nechybí nosič nebo úložný box na nákup či osobní věci. Doba nabíjení je 5 až 6 hodin a hmotnost se pohybuje kolem 70–80 kg.

Elektroskútry jsou vhodné na jízdy po městě i do přírody. Oceníte je také na vesnici, kde jsou velké vzdálenosti a případně nerovný terén. Retro elektroskútry Racceway jsou velmi stylové a cool.

Oživená minulost vás nabije energií a budete se na nich cítit vesele a svěže. Pořiďte si také retro helmu nebo související doplňky, které dotvoří váš celkový retro vzhled. Kompletní nabídku najdete na stránkách výrobce – Motoe.cz.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti