spot_img

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé, naivní či jinak nerozumné počínání, svou roli tu mohou ale sehrát i na něm zčásti nebo i zcela nezávislé situace, jako je dejme tomu ztráta zaměstnání, odchod na zasloužený odpočinek, krácení mzdy, život z nemocenských dávek a podobně.

Je zkrátka hodně toho, co může způsobit, že jednoho dne člověku dojdou finanční prostředky a tento může ke své nelibosti jen zoufale sledovat, jak to s ním jde od deseti k pěti a pak nejednou i do mínusu.

A kdo mu pak pomůže?

Příbuzní, přátelé a známí?

Na ty bych osobně raději moc nespoléhal. Ti sice někdy vypomohou nějakou tou korunou, ale jakmile se jedná o větší obnos pro někoho, kdo je v hodně složité situaci, raději zařadí zpátečku a začnou se vymlouvat, případně se onomu nebožákovi už zdálky vyhýbají a nechají se zapírat.

Banky?

Ty by připadaly v úvahu spíše, ale to jenom díky tomu, že jsou v nich nashromážděny velké peníze. Jenže takové bankovní domy mají současně i přísná pravidla pro poskytování půjček a jen tak někomu nevyhoví. A člověk v nesnázích tudíž i odsud zřejmě po dlouhém prokazování toho či onoho nakonec odejde s nepořízenou. Protože než riskovat, že se se svými penězi už nikdy nesetkají, to radši bankéři řeknou ‚ne‘.

Nebankovní společnosti?

Ty jsou nakonec často těmi jedinými, kdo dotyčnému žadateli pomohou. Protože třeba americká nebankovní hypotéka nestojí a nepadá ani s nízkými příjmy, ani se záznamy v registrech dlužníků, ani s jinými finančními závazky, exekucemi a podobně. Tady stačí dát do zástavy nemovitost odpovídající hodnoty a mít na splácení. Nic víc.

Ať už má žadatel sebevětší problémy, pomohou mu tu, protože tady lze splácení natáhnout na tak dlouhou dobu, jak je toho zapotřebí, třeba i na třicet let, tady se dají do značné míry přizpůsobit splátky žadatelovým příjmům, tady si lze hravě přijít i na velké peníze, a to bez nutnosti platit cokoliv předem a podobně.

Takže se určitě shodneme na tom, že ta poslední možnost je ta často nejsprávnější. Že?

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti