Mezi mladými není změna práce nic výjimečného

Zajímavá práce

Nejčastěji mění práci mladí Češi. Někdy k tomu nepotřebují ani pádné důvody, prostě jen touží po změně. V Česku přibývá absolventů, které jejich práce drží méně než rok a pak se rozhodnou pro změnu.

Práce v Praze i okolí

Práce pro mladé. Firmy se zajímají o  absolventy, vidí v nich potenciál, elán. Stává se však, že jde o poměrně rizikovou investici do mladých zaměstnanců. Důvodem, proč se pro změnu práce rozhodnou, jsou nejčastěji naděje na lepší pracovní pozici nebo jednoduše touha po změnách. Češi jsou díky nízké nezaměstnanosti v práci mnohem vybíravější a čekají na co nejvhodnější nabídku. Ve skupině zaměstnanců ve věku 30-34 let přibyl počet těch, kteří svou práci opustili po jednom roce.

Podle odborníků by si firmy měly zvyknout na to, že střídání zaměstnanců je nyní naprosto běžný jev. Toto platí především v kreativních oborech. Zatímco naši rodiče měli za život dvě, max. tři zaměstnání, my jich máme šest.

Měníte práci? Poznejte zaměstnavatele!

Zdá se vám, že jste po dlouhém tápání našli firmu ve které se vám bude líbit? Je na čase zjistit, jací jsou kolegové a zda vás zaměstnavatel nesedře z kůže. O svém novém zaměstnavateli si zjistěte co nejvíce informací. Prohlédněte si jeho webové stránky, zjistíte tak  s kým spolupracuje a jaké má reference.

Jaké je prostředí firmy? Jak se stanovuje práce na dané období? Jak se chová zaměstnavatel? Vnímejte barvy a vzdušnost kanceláře, množství květin, otevřený či naopak uzavřený prostor. Obrázek si můžete udělat také již po prvním pohovoru se šéfem. Ve firmě si můžete také všimnout, jaké je zde atmosféra, zda se zaměstnanci baví nebo je naopak hrobové ticho. Pracovní prostředí má velký vliv na to, zda vám bude práce vyhovovat a setrváte v ní nebo po čase odejdete.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

- Reklama -
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Jen jedna třetina předních evropských e-commerce podniků si je jista tím, že dodržuje všechny regulační normy

Studie provedená mezi předními evropskými e-commerce podniky ukázala, že jednou z významných překážek dosažení jednotného digitálního trhu jsou složité a nesjednocené regulace pro...

Tři královny

Triphala je v podstatě směs tří bylin, které mají skutečně prokazatelné léčebné výsledky. Jedná se o kombinaci tří plodů Amalaki, Bhibitaki a Haritaki.

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili...

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje...

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé,...
- Reklama -

Redakce doporučuje

Stay on op - Ge the daily news in your inbox