spot_img

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili i vy.

Kdo se o její pořízení zajímal, definici určitě dobře zná. Rekuperace vzduchu Pardubice funguje na bázi ohřevu venkovního vzduchu odpadním teplem. A to vše při zachování jeho čistoty. Systém se skládá ze dvou základních složek:

  • rekuperační jednotky,
  • vzduchotechnického potrubního rozvodu.

Vypadá to jednoduše, ale vězte, že není. Kolem rekuperace do bytu Pardubice se točí spoustu mýtů a nepravd. Pojďme se na některé z nich v tomto článku podívat.

Rekuperace vám ušetří peníze

Rekuperační jednotky Pardubice, ale i po celém Česku, staví především na schopnosti uspořit majitelům peníze. Nebo se tím alespoň chlubí prodejci těchto systémů. Dalo by se říct, že je to v zásadě pravda. Jak tomu tak ale bývá, pravda není jenom černobílá.

Systém totiž šetří peníze tím, že zamezuje tepelným ztrátám. To má smysl především u starších domů, u nízkoenergetických staveb už je ale tento problém dávno vyřešen. Při rozumném větrání okny totiž nejsou tepelné ztráty vysoké. Pokud si tedy pořídíte rekuperační jednotku do nízkoenergetického domu, investice se vám bude vracet jen velice pomalu.

Rekuperační jednotky zlepšují kvalitu vzduchu

Základním stavebním kamenem rekuperačních jednotek je především jejich schopnost přivádět dovnitř čerstvý vzduch. Ten se navíc ohřeje vzduchem odpadním a následně odfiltruje. To znamená, že je zdravotně nezávadný a vhodný i pro alergiky.

Na druhou stranu je ale těžké odhadnout, která česká domácnost by byla schopná vyhovět hygienickým standardům. Zřejmě málokterá. Klasické větrání tak přináší vítanou změnu v podobě přívodu čerstvého vzduchu. Někdo by se navíc bez větrání s rekuperační jednotkou mohl cítit jako zavřený ve skleníku. Klasické větrání má tedy svoje nezastupitelné místo.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti