Nejlepší evropské oblasti k potápění

K letní dovolené u moře neodmyslitelně patří také potápění a šnorchlování. A to jak malých, tak velkých. V Evropě je mnoho míst, kde si tuto oblíbenou vodní aktivitu maximálně užít a odnést si velký zážitek. Vydat se k nim musíte za hranice, někdy až ke Středozemnímu moři. Dobrou zprávou je, že se jedná o českým turistům známé destinace a není třeba cestovat takovou dálku.

Ostrov Elba

Tento velmi dobře známý ostrov není nijak rozlehlý, nicméně stejně se na něm nachází několik letovisek. To z tohoto ostrova dělá ráj pro potápěče z několika důvodů. Zaprvé je možné si zde sehnat profesionální instruktora, a za druhé se tu nachází až 36 doporučených potápěčských lokalit. Například La Corbella, La Facciola, Secca di Fonza nebo Corbelli.

Ostrov Korfu

Na tomto seznamu samozřejmě nesmí chybět Řecko. To je nádherným vodami a životem v nich pověstné. Krásné výhledy si užijete i v poměrně malých hloubkách při šnorchlování. Na jaké tvory můžete narazit? Hojně se tu vyskytují mořské hvězdice, želvy, ohniví červi nebo chobotnice. Pokud se rozhodnete potápět s profesionálním vybavením, můžete pozorovat také vraky lodí.

Zelené jezero

Velkou raritou je Zelené jezero v rakouském Štýrsku. Takzvané Grüner See je možné zastihnout pouze s příchodem jara, neboť tu druhou je z něj nádherný zelený park. Jak je to možné? Jak denní teplota pomalu roste, sníh logicky taje. Vzniklá voda pak celý park postupně zaplaví. Hloubka je pak mezi jedním a deseti metry. Doporučuje se sem za potápěním jezdit v červenci, kdy je nejvíce vody.

Francouzská riviéra

Pokud vás zajímá historie 2. světové války, nabízí Francie opravdu mnoho. Na Francouzské riviéře je možné pod vodou dokonce spatřit vraky lodí a ponorek. Je to už ale potápění samozřejmě pro zkušené potápěče se správným pojištění.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.

- Reklama -
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Jen jedna třetina předních evropských e-commerce podniků si je jista tím, že dodržuje všechny regulační normy

Studie provedená mezi předními evropskými e-commerce podniky ukázala, že jednou z významných překážek dosažení jednotného digitálního trhu jsou složité a nesjednocené regulace pro...

Tři královny

Triphala je v podstatě směs tří bylin, které mají skutečně prokazatelné léčebné výsledky. Jedná se o kombinaci tří plodů Amalaki, Bhibitaki a Haritaki.

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili...

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje...

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé,...
- Reklama -

Redakce doporučuje

Stay on op - Ge the daily news in your inbox