spot_img

Nové formy zaměstnaneckých benefitů zvýší prestiž Vaší firmy a upevní loajalitu zaměstnanců

Nové formy zaměstnaneckých benefitů zvýší prestiž Vaší firmy

Zaměstnanecké benefity jsou nedílnou součástí kreditu firmy. Nejúspěšnější firmy se od ostatních neliší ani tak výší investice benefitů, jako jejich přesným zacílením na svoje zaměstnance.

Portfolio benefitů je rozsáhlé. Stravenkami začínaje a dovolenou navíc konče. Nejoblíbenějšími firemními benefity jsou ty, na které si mohou zaměstnanci tzv. sáhnout a staly se v mnoha firmách pevným základem zaměstnaneckých výhod. Všechno ostatní, na čem se zaměstnanci musí aktivně finančně podílet, například poukázky na kulturu a sport, už tak oblíbené nejsou, stejně jako penzijní pojištění a připojištění a odborné či jazykové kurzy. Jen 30 % zaměstnanců je spokojených se svými benefity a skutečně čerpají pouze 50 % benefitů. Naopak mezi favorizované patří finanční benefity. Firmy tedy často investují finance do benefitů neefektivně.

svet-zeny.cz

Zaměstnavatelé již zjistili, že právě dobře zvolené výhody snižují fluktuaci zaměstnanců a snaží se portfolio výhod přizpůsobovat požadavkům zaměstnanců. Velké firmy již dnes nabízí bezúročné půjčky a častěji si může zaměstnanec požádat i o zálohu na plat. Přesto si 73% firem stěžuje na problémy s administrativou a zaměstnanec na nediskrétní jednání. Bezúročné půjčky si mohou navíc dovolit jen velké firmy. Přitom by si rádo u svého zaměstnavatele půjčovalo 24% zaměstnanců.

Nové formy zaměstnaneckých benefitů upevní loajalitu zaměstnanců

Na českém vznikl jedinečný program Benefino, který pomáhá oběma stranám, jak zaměstnavateli, tak zaměstnanci. Zaměstnanec má možnost kdykoliv čerpat finanční benefity: týdenní výplatu, zálohu na výplatu, bezúročnou zaměstnaneckou půjčku a to bez poplatků a úroků, ale jen tehdy, pokud pracuje pro svého zaměstnavatele. „Dlouhodobým finančním programem tak zaměstnavatel jednoduše udržuje loajalitu svého zaměstnance. Zaměstnanec čerpá své přidělené benefity online, nemusí nic vysvětlovat a cítí se komfortně. Podobně jako zaměstnavatel, který nemá starosti s administrativou.“, říká o programu manažerka projektu Helena Warausová. „Benefino nabízí firmám bezplatný online dotazník, kterým lze ověřit zájem zaměstnanců během 3 minut. Také zaměstnancům nabízí Benefino možnost svou firmu přihlásit na benefino,“ dodává.

tiskove-zpravy.eu

Nové formy zaměstnaneckých benefitů zvýší prestiž Vaší firmy

Zvýrazněte a odlište svojí firmu výjimečností! Nové zaměstnanecké benefity vám mohou pomoci udržet dobrého zaměstnance, který se ocitne v nenadálé životní situaci. Díky týdenní výplatě si může zaměstnanec lépe plánovat svoje nejnutnější výdaje a potřebuje-li rychle finance, ocení možnost zálohy na výplatu. Tento benefit nepochybně zvýší jeho loajalitu. Bezúročná zaměstnanecká půjčka staví zaměstnavatele do role důvěryhodného zdroje, který poskytuje nejen půjčku, ale i jistotu, že nespadnete do dluhové pasti. Splátky se zaměstnanci odečítají pravidelně z platu. Navíc jsou zaměstnanecké půjčky variabilní a o úrok se může zaměstnanec se zaměstnavatelem dělit.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti