spot_img

Podle čeho vybírat a jak pečovat o přírodní podlahové krytiny?

Přírodní podlahové krytiny jsou stále oblíbené nejen u starších nemovitostí, ale také u novostaveb. Nechte se inspirovat luxusními interiéry a vneste i do svého interiéru kousek přírody. Přírodní podlahové krytiny jsou nesmrtelné, pokud jim dodáme trochu pravidelné péče.

Přírodní materiály do každého interiéru

Každý majitel od nové podlahové krytiny vyžaduje snadnou údržbu a dlouhou životnost. Jdou tyto dva požadavky ruku v ruce s přírodními podlahami? Pokud zvolíte vhodný typ materiálu, tak ano. Radí naši specialisté z firmy Podlahy Praha. Například v kuchyni, na chodbě, či v obýváku, je kladen důraz na odolnost materiálu vzdorující vlhkosti a oděru. Navíc musí být snadno omyvatelná. V obývacích místnostech toužíme po materiálu měkkém a teplém. U moderní podlahové krytiny vyžadujeme dlouhou životnost při zachování původních barev i vlastností a minimální nároky na péči.

Dřevěné podlahy jsou nestárnoucí

Milujete přírodní materiály? Pak je dřevěná podlaha jasnou volbou pro váš výběr. Moderní dřevěné podlahy jsou vhodné pro podlahové topení. Jsou odolné výkyvům teplot a umožňují pokládku i do míst, kam bychom se je dříve báli položit. Třeba na chodbu. Masivní i dýhované dřevo, palubky a parkety patří mezi oblíbené podlahové krytiny, ale také mezi nejdražší a nejnáročnější na údržbu.

Každý výrobce se specializuje na povrchovou úpravu dřeva tak, aby odolalo krátkodobé vlhkosti i oděru. Dřevo je do hloubky ošetřené proti kroucení, přesto při výběru konkrétního typu zvažujeme podklad i typ místnosti, v němž dřevěnou krytinu chceme mít.

Počítejte s pravidelnou údržbou

Dřevěná podlaha vyžaduje péči. Pravidelná údržba spočívá v suchém vysávání a stírání mokrým mopem. Čas od času však musí přijít na řadu technika, která zbrousí rýhy a škrábance a opatří dřevo novou ochrannou vrstvou oleje či laku. Naši profíci z firmy Podlahy Praha zajišťují revitalizace dřevěných podlah i pravidelnou údržbu.

Je libo příjemný korek?

Korek je velmi oblíbený přírodní materiál, který hřeje, odpuzuje prach, skvěle izoluje hluk a v místnosti zvýší teplotu klidně i o dva stupně Celsia. Korek je měkký, pružný a velmi teplý materiál. Hodí se pro domácnosti s alergiky, protože se na jeho povrchu nemnoží bakterie a plísně. Do jisté míry je voděodolný.

Jak vybrat vhodnou korkovou podlahu?

Korková podlaha musí mít dostatečně silnou tloušťku materiálu a kvalitní zpracování jeho povrchu. Neošetřený korek je totiž velmi měkký, drolivý materiál. Korek na podlahu má být minimálně 4 mm silný s adekvátní hustotou 400 až 420 kg/m². Odolnost materiálu zvýší také povrchová úprava speciálními laky, úprava povrchu vinylem nebo polyuretanovou pastou zvyšuje snášenlivost zatížení materiálu.

I korek vyžaduje pravidelnou péči

Korkové podlahy při rovnoměrně ošetřovaném povrchu vydrží bez nutnosti složitějších oprav až dvacet let. Pokud je nutná renovace, stačí vrchní část zbrousit. Jednou ročně doporučujeme ošetřit korkovou podlahu olejem na vodní bázi, a to hlavně na frekventovaných místech kvůli prošlapání. S renovací či pravidelnou údržbou korkové podlahy vám pomohou naši odborníci z Podlahy Praha, kteří mají mnohaleté zkušenosti s renovací měkkých přírodních podlahových krytin a pro svou práci jsou neustále pravidelně školeni.

- Reklama -udalosti
- Reklama -PR článek

Mohlo by vás zajímat

- Reklama -magazín

Redakce doporučuje

udalosti