Pravidla týkající se BOZP, podle kterých se mají řídit penziony i hotely

Jste provozovatelem velkého hotelu nebo vlastníte jen malý, rodinný penzion? V každém případě se na vás také vztahuje povinnost mít vyřešené BOZP a PO. Pakliže není BOZP a PO vyřešená, mohou vám být v případě kontrol uděleny pokuty sahající ne do tisíců korun, ale rovnou do milionů korun. S podnikáním by tak mohl být konec, málokdo má na zaplacení tak ohromně vysokých pokut. Pokud jste tedy provozovatelem hotelů nebo penzionů, máme pro vás několik tipů a rad, která se BOZP týkají. 

Nabízí se hned několik otázek. A sice co je vaší povinností? Co jste povinni dodržovat v bezpečnosti? Máte hotové školení BOZP? Zákony nerozlišují to, zdali máte jenom malý penzion nebo zdali vlastníte velký hotel. BOZP se na vás vztahuje tak či onak. Proto jsme sepsali základní pravidla, podle kterých by se měl řídit každý vlastník zmiňovaných nemovitostí. 

Pravidla BOZP pro penziony a hotely

Každý provozovatel penzionu nebo hotelu by měl mít vypracovaný provozní řád. V tomto případě se uvedou vždycky podmínky činnosti, zásady prevence infekčních a jiných onemocnění a podobně. Také je třeba vyřešit BOZP související s pracemi s elektrickými a plynovými zařízeními. Je třeba poučit zaměstnance o dodržování návodu k používání. 

I práce v kuchyni musí být vyřešená po stránce bezpečnosti práce. V rámci BOZP je třeba používat vhodné OOPP, dále je třeba, aby zaměstnanci měli zdravotní průkaz a znalosti nutné k ochraně veřejného zdraví. 

Dále je třeba, aby se udržoval pořádek, aby se v případě udržování zahrady dodržovaly způsoby ruční manipulace a aby se respektovaly předpisy pro práci ve skladu, pokud jsou sklady součástí. 

Nejste v tom sami

Jestliže je toho na vás moc, svěřte to raději odborníkům. Doporučujeme se obrátit na firmu Extéria, která si poradí naprosto se vším, co s BOZP a PO souvisí.

- Reklama -
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Jen jedna třetina předních evropských e-commerce podniků si je jista tím, že dodržuje všechny regulační normy

Studie provedená mezi předními evropskými e-commerce podniky ukázala, že jednou z významných překážek dosažení jednotného digitálního trhu jsou složité a nesjednocené regulace pro...

Tři královny

Triphala je v podstatě směs tří bylin, které mají skutečně prokazatelné léčebné výsledky. Jedná se o kombinaci tří plodů Amalaki, Bhibitaki a Haritaki.

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili...

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje...

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé,...
- Reklama -

Redakce doporučuje

Stay on op - Ge the daily news in your inbox