Přírodní péče o obličej

Už od mých 13-ti let mě trápilo nepříjemné a nehezky vypadající akné. Obcházela jsem dermatology, kteří mi předepisovali antibiotika a vodičky, které vlastně vůbec nepomáhaly. Používala jsem různé drahé přípravky nejen z drogerie, ale také z lékárny, ale akné jsem se stále nezbavila. Ve starším věku jsem se začala zajímat o přírodu, změnila jsem stravu k lepšímu, a také jsem vyhodila všechny kosmetické přípravky z drogérií a vydala se cestou přírodní kosmetiky. Během půl roku akné téměř zmizelo.

Znám mnoho dívek a žen, které bojují s nehezkou pletí, ale neumí najít tu správnou cestu k pomoci. Akné může vznikat mnoha způsoby a z mnoha důvodů a na každého platí něco jiného. Každopádně přírodní kosmetikou nemůžete zkazit vůbec nic. A jak vlastně vypadá moje odličovací a čistící rutina?

Každé ráno

Každé ráno po probuzení omyji svůj obličej teplou vodou, aby se otevřely póry. Vyčistím svůj obličej přírodním mýdlem od Manny, dočistím růžovou vodou a opláchnu studenou vodou, která mi pomůže póry zase zavřít. Na vlhkou pokožku nanesu arganový olej, který mi zároveň slouží jako podklad pod make-up. Důležité je však nechat olej dostatečně dlouho vstřebat do pokožky, protože je jinak pleť hodně mastná.

Každý večer

Má večerní rutina je podobná té ranní. Kromě výše uvedeného čištění nejprve odlíčím svůj make-up pomocí extra panenského kokosového oleje, který účinně odstraňuje i voděodolný make-up.

Jednou za týden

Jednou za týden dopřávám své pleti relax. Vyčistím si pleť, otevřu póry nad hrncem s horkou bylinkovou vodou a nanesu medovo-skořicovo-citrónovou masku, která díky skořici zároveň slouží jako peeling. Všechny tyto ingredience mají blahodárný účinek na naší pleť. Nejprve je však třeba zjistit, jestli nejste na nějakou z ingrediencí alergičtí.

Když vyskočí pupínek

Občas se stane, že se neudržím a pupínek vymáčknu a následně vydensifikuji. Tahle možnost však rozhodně nepatří mezi ty nejlepší, protože při nesprávném vymačkávání pupínků nám můžou na obličeji zůstávat jizvy.
Mnohem účinnější je nalít zelený či černý čaj do formy na led a nechat ho zamrazit. Kousky ledu zabalím do papírového kapesníku a potírám pupínek, případně celý obličej. Led pomáhá proti otoku a začervenání. Úplné zázraky však nečekejte.
Na červená místa na pleti vám může také pomoci citrón. Nedoporučuji však pro citlivou pleť.

Tahle rutina s pomocí kvalitní stravy a dostatečného příjmu tekutin mi zajistila krásnou pleť, po které jsem toužila už od mladšího věku. Nějaký ten pupínek se sice sem tam objeví, každopádně si s tím umím poradit a rozhodně to není žádná tragédie.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

- Reklama -
- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Jen jedna třetina předních evropských e-commerce podniků si je jista tím, že dodržuje všechny regulační normy

Studie provedená mezi předními evropskými e-commerce podniky ukázala, že jednou z významných překážek dosažení jednotného digitálního trhu jsou složité a nesjednocené regulace pro...

Tři královny

Triphala je v podstatě směs tří bylin, které mají skutečně prokazatelné léčebné výsledky. Jedná se o kombinaci tří plodů Amalaki, Bhibitaki a Haritaki.

Mýty o rekuperaci vzduchu: Věřili jste jim?

Rekuperace vzduchu může výrazně pomoct s větráním a zvýšením jeho kvality. Točí se kolem něj ale řada mýtů, kterým jste možná věřili...

Co jste vždycky chtěli vědět o spánku a nikdy jste se nezeptali

Spánek je nedílná součást našeho dne. Je to dokonce jedna z nejdůležitějších činností, které během dne děláme. Řada odborníků velice ráda apeluje...

Když je člověk v mínusu

Je nepřeberné množství příčin, jež zaviní, že se člověk v některé etapě svého života ocitne ve finančních nesnázích. Může to být jeho hloupé,...
- Reklama -

Redakce doporučuje

Stay on op - Ge the daily news in your inbox